Materiał Partnera

Jak nosić krawat, od czego zależy długość krawata?

Jak nosić krawat, od czego zależy długość krawata?

Krawat jest ozdobą mężczyzny, tej samej rangi, co dla kobiet torebka czy dobrej jakości buty. Podobnie jak istnieją pewne kanony, normy noszenia obuwia damskiego i doboru do nich torebki, tak istnieją pewne zasady, którymi mężczyźni powinni kierować się przy doborze fasonu krawata, sposobu jego wiązania czy też długości. Jaka powinna być długość krawata, jakie mamy fasony krawatów?

Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej garderobie garnitur, koszulę i krawat. Dobierając krawat do koszuli, należy zwrócić uwagę nie tylko na kolor, wzór i materiał, z jakiego jest wykonany, ale również fason i długość.

Jakie mamy rodzaje krawatów?

Dobierając krawat pod względem jego fasonu, mamy do wyboru dwa typy krawatów:

  • Krawat śledź, czyli krawat wąski, ma ok. 3-8 cm szerokości

  • Krawat klasyczny - ma 7-9 cm szerokości

Poza tym, można krawaty podzielić ze względu na materiał, z jakiego zostały wyprodukowane, a mianowicie:

  • krawaty żakardowe – zwykle wykonany z najwyższej jakości microfibry, idealny dla panów ceniących sobie wysoką jakość za niewygórowaną cenę.

  • krawaty ślubne - zwykle jednobarwne z fantazyjnym wzorem

  • krawaty jedwabne – niezwykle eleganckie, szlachetne idealne na specjalne okazje

  • krawaty na gumę – odpowiednie dla dzieci i młodzieży.

Producenci krawatów, często oferują pomoc w doborze odpowiedniego węzła do krawatu, oraz jego wzoru do potrzeb klienta. Przykładem firmy, która w swoim asortymencie ma boga ofertę krawatów męskich oraz eleganckiej odzieży męskiej wraz z akcesoriami jest firma Oskar Koszule męskie Krawaty.

Co to znaczy, że krawat jest odpowiedniej długości?

Dobierając fason krawatu i jego długość trzeba pamiętać o tym, aby pasował on do postury, typu budowy mężczyzny. Dla panów postawnych, o dużej sylwetce zaleca się krawaty nieco szersze od standardowych, celem zrównoważenia proporcji ciała. Panowie drobni, szczupli najkorzystniej będą się prezentować w krawatach węższych i krótszych.

Dobrze zawiązany krawat to ten, który sięga połowy klamry paska od spodni. Wąskie krawaty mogą się kończyć 1-2 cm przed paskiem, ale nigdy na wysokości pępka. Jeśli po zawiązaniu węższa część krawata jest za długa, można skrócić ją u krawca, bądź schować pomiędzy guzikami koszuli.

Jak dobrać odpowiednią szerokość krawata?

Długość krawata możemy regulować przy pomocy odpowiedniego wiązania. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dany krawat nie jest dla nas za krótki, wystarczy przyłączyć jeden z jego końców do dolnej wargi, optymalnej długości krawat będzie w tym momencie dotykał drugim swym końcem ziemi.

Kupując krawat, nie możemy nie pamiętać o reszcie stroju, gdyż od szerokości klap w marynarce zależeć będzie najodpowiedniejsza szerokość krawata. A mianowicie krawat powinien być dopasowany do szerokości klap marynarki. W przypadku węższych klap zakładamy węższy krawat, jeśli marynarka ma szerokie kalpy, dobieramy szerszy.

Opracowanie:
Marki, Kościuszki 28
tel. 22 781 11 47
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz