Materiał Partnera

Jak nauczyć się oklejać samochody? Kursy i szkolenia

Jak nauczyć się oklejać samochody? Kursy i szkolenia

Naklejanie folii oraz aplikacji samoprzylepnych na samochody wydaje się być błahostką. Pozory mogą jednak mylić. To zajęcie, które wymaga sporej wiedzy i umiejętności. Tylko odpowiednio wyszkolona osoba potrafi okleić auto tak, aby efekt usatysfakcjonował jego właściciela. Aby nauczyć się fachowo aplikować folię na samochód, trzeba ukończyć specjalne szkolenia. Czego można się podczas nich nauczyć?

Kurs oklejania samochodów – jakie umiejętności pozwala zdobyć?

Podczas szkolenia z car wrappingu kursantowi przedstawiana jest wiedza teoretyczna, natomiast zajęcia praktyczne mają za zadnie przygotować go do pracy przy oklejaniu aut.

Czego można dowiedzieć się na tego typu szkoleniu? Po pierwsze osoba prowadząca kurs powinna zaprezentować uczestnikom, jakie są rodzaje folii oraz opisać czym różnią się one między sobą. Następnie adepci sztuki oklejania samochodów muszą zostać zapoznani z narzędziami, akcesoriami i gadżetami, które wykorzystuje się przy pracy. Kadra szkoleniowa opowiada, do czego one służą oraz w jakich sytuacjach mogą się przydać. Podczas takiego kursu bardzo często są też omawiane podstawowe błędy, które popełniają początkujący w tym fachu. Pozwala to zminimalizować ryzyko ich powielania przez osoby odbywające dane szkolenie.

Podczas części praktycznej uczniowie poznają techniki pozwalające na dokładną i profesjonalną aplikację folii. Jest to także czas, kiedy kursanci sami próbują po raz pierwszy zaaplikować folię na różne powierzchnie. Nauka obejmuje nie tylko jej przyklejanie na maskę. Zajęcia dają też możliwość nabycia umiejętności oklejania folią elementów takich jak błotniki, lusterka, dach czy klamki. Doświadczona kadra przekazuje też wiedzę na temat właściwego przygotowania powierzchni samochodu przed aplikacją folii oraz zdradza triki, które znacznie ułatwiają pracę. Każdy kursant dowiaduje się ponadto, jak dociąć i przygotować folię przed jej aplikacją na auto.

Ważne, aby zajęcia były prowadzone przez profesjonalistów mogących pochwalić się długim stażem zawodowym i mających odpowiednie kwalifikacje. Gwarantuje to wybór kursu w The Wrap Center.

Co można zyskać, kończąc kurs oklejenia samochodów?

Oklejanie samochodów jest obecnie niezwykle popularne. Do specjalistów, którzy są ekspertami w swoim fachu, ustawiają się długie kolejki. Jest to więc znakomity sposób na poszerzenie swoich kompetencji zawodowych.

Oprócz tego każda osoba kończąca kurs otrzymuje certyfikat, który jest potwierdzeniem zdobytych kwalifikacji. Dodatkowo wrapsterkie umiejętności można cały czas doskonalić – organizowane szkolenia mają różny stopień zaawansowania i umożliwiają poznawanie nowych technik.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz