Materiał Partnera

Jak naturalnie pozbyć się zbędnych kilogramów, czyli dieta redukcyjna

Jak naturalnie pozbyć się zbędnych kilogramów, czyli dieta redukcyjna
Nadmiar tkanki tłuszczowej to obecnie problem wielu osób. Pozbycie się zbędnych kilogramów nie jest łatwe, a w naturalny sposób można to uczynić wyłącznie za pomocą specjalnie dopasowanej do konkretnego organizmu diety redukcyjnej. Wykonywanie niełatwych i wycieńczających ćwiczeń fizycznych może nie przynieść bowiem oczekiwanych rezultatów, jeżeli nadal pozostaniemy przy niewłaściwych nawykach żywieniowych.

Specjalistyczna pomoc

Stworzenie odpowiedniej diety redukcyjnej to proces skomplikowany i rozbudowany. Przede wszystkim konieczne jest bowiem dopasowanie jej do warunków zdrowotnych osoby chcącej pozbyć się nadmiernych kilogramów. Jeżeli cierpi ona na konkretne zaburzenia lub np. uczulenia na wybrane produkty spożywcze, należy uwzględnić to w formularzu wypełnianym u dietetyka. Specjalista w tym zakresie jest bowiem jedyną kompetentną osobą, która pozwoli ustalić właściwą dietę redukcyjną.

Dzięki wizycie u dietetyka możliwe jest skomponowanie planu żywieniowego wykluczającego poszczególne składniki. Może to być m.in. gluten – takie rozwiązanie niezbędne jest w przypadku osób chorujących na celiakię. Nierzadko również poszczególni klienci dietetyków skarżą się na nietolerancję laktozy. Zastąpienie tego składnika może być trudne, jednak specjalista doradzi wybór odpowiednich produktów spożywczych. Warto realizację diety redukcyjnej powierzyć firmie BodyDietAnn – dietetyk z dużym doświadczeniem i jeszcze większą wiedzą pomoże w zdrowym zgubieniu zbędnych kilogramów. Co jeszcze istotne jest w przypadku diety redukcyjnej?

Wszystko z umiarem

Osoby chcące szybko zgubić wagę najczęściej drastycznie ograniczają ilość spożywanych pokarmów. Zmniejszona podaż kalorii faktycznie powoduje utratę masy ciała, jednak przede wszystkim nie jest to rozwiązanie zdrowe. Taka dieta może doprowadzić do poważnych konsekwencji – począwszy od zawrotów głowy i zasłabnięć, kończąc nawet na problemach związanych z nieprawidłową pracą serca i innych narządów. Ponadto efekty nie są stałe – występuje bowiem tzw. efekt jo-jo, przez który utracone kilogramy powracają.

Rozwiązaniem jest zatem dieta redukcyjna ułożona przez dyplomowanego dietetyka Anny Lisak. Specjalista dopasuje ją do trybu życia klienta, a ponadto uczyni ją różnorodną. Nierzadko bowiem przy utracie wagi kluczowym elementem rezygnacji z diety redukcyjnej jest monotonia w zakresie spożywanych posiłków. Dzięki profesjonalnej pomocy uda się jednak uzyskać listę wielu potraw, które skompletują pełne menu fachowej diety redukcyjnej. Tym sposobem będzie ona nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim smaczna i dająca możliwość zaspokojenia apetytu.

Opracowanie:
Kraków, Lubomirskiego 41 lok. 2
tel. 537 527 740
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz