Materiał Partnera

Jak najlepiej dbać o czystość w firmie? Poradnik dla pracodawców

Jak najlepiej dbać o czystość w firmie? Poradnik dla pracodawców

Pracodawca musi zapewnić swoim pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy – tak wynika z przepisów. Czasem utrzymanie czystości w firmie może być jednak dość trudne. Jak się za to zabrać? Jakich środków czystości używać? I dlaczego czystość w pracy jest tak istotna? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Dowiecie się z niego, jak utrzymać czystość w zakładzie pracy.

Czystość to obowiązek

Utrzymanie czystości w pracy to nie kwestia dobrej woli pracodawcy – to jego obowiązek. Brud który nas otacza zagraża pracownikom, dlatego trzeba się go pozbyć. Higiena jest szczególnie ważna w zakładach, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt z żywnością, chodzi tutaj między innymi o zakłady produkujące wyroby spożywcze, artykuły do przechowywania żywności  itp. Dlatego właśnie tam należy zwrócić szczególną uwagę  przy doborze odpowiednich  środków do utrzymania czystości a także i  dezynfekcji.  Wybór odpowiednich artykułów  chemicznych może być trudny, dlatego często warto w tej sprawie skorzystać z fachowych porad profesjonalistów.

– Wierzymy, że sprzątanie powinno zajmować jak najmniej czasu i pochłaniać jak najmniejsze środki. Dlatego pomagamy naszym klientom w optymalnym doborze urządzeń  sprzątających i środków czystości. Naprawdę chętnie dzielimy się doświadczeniem i pomagamy w dokonaniu optymalnego wyboru. Dzięki wieloletniej praktyce jesteśmy dziś specjalistami od podnoszenia wydajności sprzątania i minimalizowania zużycia środków sprzątających. Podpowiadamy naszym klientom, jak tę wiedzę mogą wykorzystać w swojej firmie – mówi przedstawiciel firmy Logos s. c. z Torunia.

Odpowiednie środki czystości

Zwykłe środki czystości które są  dostępne w pobliskich drogeriach,  sprawdzają się w warunkach domowych. W zakładach pracy gdzie mamy do czynienia z uporczywym brudem np. na halach przemysłowych chodzi tutaj o wszelkiego rodzaju tłuste zanieczyszczenia zwykła chemia nam nie wystarczy tu trzeba innych, specjalistycznych środków chemicznych i tu najlepiej sprawdzi się chemia profesjonalna. Do czyszczenia, pielęgnacji i dezynfekcji różnych powierzchni w pracy najlepiej jest więc wykorzystywać chemię profesjonalną. Takie rozwiązanie ma dwie ważne zalety – środki tego typu są zwykle znacznie skuteczniejsze i dzięki temu pozwalają pozbyć się brudu bez większego wysiłku. Są też bardziej wydajne, a przez to tańsze niż chemia dostępna w drogerii. Zamawiając środki do utrzymania czystości w dużej firmie, współpracującej z przedsiębiorcami, oszczędzamy czas i pieniądze – zakupy możemy zrobić przez Internet. Poza środkami chemicznymi warto też pomyśleć o sprzęcie i akcesoriach służących utrzymaniu czystości – dzięki automatycznym zestawom sprzątającym utrzymanie czystości w firmie przestanie być wyzwaniem.

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz