Materiał Partnera

Jak kupować zamienniki tonerów do drukarek? - Tylko sprawdzony sprzedawca!

Jak kupować zamienniki tonerów do drukarek? - Tylko sprawdzony sprzedawca!

Żyjemy w czasach, w których drukowanie jest częścią naszego codziennego życia. Czy to w pracy, w szkole, czy w domu, wydruki towarzyszą nam wszędzie. Drukarka przestała być wyłącznie urządzeniem biurowym. Wiele firm, zapisując tysiące stron tekstu w programach tekstowych, później te tysiące stron nieraz jest zmuszona wydrukować. W domowym zaciszu drukarka może i nie jest używana z taką częstotliwością, ale prędzej czy później będziemy zmuszeni nagle coś wydrukować. 

Rodzaje zamienników tonerów 

Brak tonera w najmniej oczekiwanej sytuacji może okazać się katastrofalny.  Odkąd drukarki dają możliwość wydrukowania nie tylko zwykłego tekstu, ale też zdjęć wysokiej jakości, zużycie tonera potrafi wzrosnąć wielokrotnie. Prędzej czy później staniemy przed zadaniem uzupełnienia wkładu w naszej drukarce. Ze względu na wysokie ceny oficjalnych tonerów pochodzących od producentów drukarek, warto zainteresować się ich tańszymi zamiennikami. Dzięki postępowi technologicznemu, firmy produkujące zamienniki są w stanie zaproponować produkty dorównujące jakości oryginalnych tonerów proponowanych przez producentów, lecz często nawet w kilkukrotnie niższej cenie

Najtańszym rodzajem zamiennika jest zamiennik regenerowany. Jak nazwa sugeruje, jest to zregenerowany, zużyty uprzednio toner, którego pojemnik po oczyszczeniu jest na nowo uzupełniany. Takie rozwiązanie drastycznie obniża koszt zamiennika, choć pojemniki dość szybko się zużywają i z każdym kolejnym uzupełnieniem zwiększone jest ryzyko jego ewentualnej awarii.

Najlepszym rozwiązaniem, na które decyduje się większość kupujących, jest za to zakup kompletnie nowego zamiennika. „Ten jakością nie odbiega od oryginałów, a dzięki wciąż dużo niższej od nich cenie, będzie doskonałym zastępstwem”. - stwierdza specjalista z firmy Renwex. Zamienniki często charakteryzują się bardzo podobnymi, a nawet identycznymi właściwościami do ich oryginalnych odpowiedników. Często są nawet produkowane z tych samych komponentów, dzięki czemu uzyskują pełną zgodność i dopasowanie z przeznaczonym im urządzeniem.

Wybór odpowiedniego tonera 

Zanim jednak zabierzemy się do poszukiwań odpowiedniego tonera, będziemy musieli określić kilka cech naszej drukarki, które pomogą nam zidentyfikować odpowiedni dla niej zamiennik. Podstawowe elementy, jakie potrzebujemy to: nazwa producenta drukarki, jej typ i dokładny jej model. Każda z tych informacji powinna być umieszczona na urządzeniu. Logo producenta przeważnie jest najbardziej wyeksponowane, a odpowiedni numer modelu drukarki znajdziemy na tabliczce znamionowej z tyłu, bądź na spodzie urządzenia. Gdy już będziemy mieli właściwe dane, możemy dopasować odpowiedni zamiennik.

Jednak ostatecznie wybór dobrego zamiennika może nie być najłatwiejszy. W takiej sytuacji warto zwrócić się do sprawdzonego sprzedawcy, proponującego produkty wysokiej jakości, który dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy, będzie w stanie pomóc nam w dokonaniu najlepszego zakupu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz