Artykuł sponsorowany

Jak kupować materiały budowlane, żeby nie przepłacać? 3 złote zasady

Jak kupować materiały budowlane, żeby nie przepłacać? 3 złote zasady

Budowa domu, remont czy inne przedsięwzięcie budowlane to często finansowa „studnia bez dna”, w której niełatwo utopić znacznie więcej niż byś chciał i planował. Dlatego nikogo nie dziwi poszukiwanie oszczędności w każdym możliwym obszarze. O ile nie warto rezygnować z najlepszej jakości, o tyle istnieją sposoby, dzięki którym wybrane materiały budowlane możesz zdobyć taniej, co pozwoli Ci znacząco ograniczyć koszty. Poznaj 3 złote zasady dotyczące zakupów na budowę!

Gdzie kupować materiały budowlane?

Wiele osób idzie na łatwiznę i we wszystkie potrzebne artykuły zaopatruje się w sieciowym markecie budowlanym, myśląc, że oferuje on najlepsze ceny. To błąd. Poszukując wysokiej jakości produktów, które przetrwają wiele lat, ale też atrakcyjnych cen, warto zainteresować się innymi możliwościami. Kuszące są sklepy internetowe, które zwykle są po prostu tańsze. Warto jednak zwrócić uwagę na możliwości i koszty dostawy, które niekiedy mogą zniwelować uzyskane oszczędności. Planując większe zakupy, warto wybrać się do hurtowni budowlanej. Firma taka jak Simi w Solcu Kujawskim zapewni ogromny wybór produktów
i korzystne ceny. Dodatkowo przy składaniu większego zamówienia często można negocjować ceny – dlatego wybierając sprzedawcę z dużym asortymentem i decydując się na pokaźny zakup, możesz zaoszczędzić więcej.

Zaplanuj zakupy – kiedy materiały budowlane są najtańsze?

Warto też skorzystać ze sztuczki stosowanej przez wytrawnych budowlańców i zaplanować największe zakupy na zimę. Chłodniejsze miesiące to czas przestojów w budowlance,
a to oznacza, że wiele materiałów można kupić ze znaczną obniżką. Zachowaj jednak rozsądek. Pamiętaj, że kupione artykuły musisz gdzieś przechować. Warto zainteresować się, czy wybrany skład budowlany oferuje możliwość magazynowania i dostarczenia w wybranym czasie opłaconego asortymentu. Niektóre materiały budowlane mogą bowiem ulec zniszczeniu, gdy są nieprawidłowo przechowywane. Dotyczy to przede wszystkim chemii budowlanej, a także elementów systemów dociepleniowych (takich jak styropian czy wełna mineralna).

Ulga podatkowa, czyli jak kupić materiały budowlane bez VAT

W tanich zakupach niezbędnych materiałów z pomocą przychodzą też ulgi podatkowe. Korzystając z obowiązujących przepisów, można kupić materiały budowlane bez VAT – dokładniej rzecz ujmując, chodzi o zwrot VAT za materiały budowlane. Przepisy w tym względzie są dość restrykcyjne, jednak wizja oszczędności bardzo atrakcyjna. O zwrot VAT-u od 2014 roku mogą się ubiegać ci, który przeprowadzili budowę domu jednorodzinnego lub też rozbudowę budynku na cele mieszkalne. Dotyczy to jedynie lokali mieszkalnych o dość małej powierzchni użytkowej (maksymalnie do 110 m2, z zachowaniem dodatkowych warunków) i osób, które nie ukończyły 36 roku życia oraz nie są właścicielami lub posiadaczami praw do innego lokalu mieszkalnego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz