Materiał Partnera

Jak kupić tani bilet lotniczy?

Jak kupić tani bilet lotniczy?

W dzisiejszych czasach świat stoi przed nami otworem. Wystarczy tylko wolna chwila i trochę zapasowej gotówki, a możemy bez przeszkód odwiedzać ulubione miejsca. Loty samolotem są wygodne, bezpieczne i szybkie, niestety ich ceny czasem przyprawiają o zawrót głowy. Nie warto się jednak załamywać, ponieważ korzystając z poniższych wskazówek bez trudu znajdziemy tani bilet i wyruszymy w wyczekiwaną podróż.  

Sprzedaż poza sezonem

Wakacje rządzą się swoimi prawami i ceny biletów w tym czasie są dużo wyższe niż poza sezonem urlopowym. Nie ma co liczyć, że uda nam się kupić tani lot do najbardziej popularnych w tym okresie krajów takich jak Hiszpania czy Grecja. Chcąc odwiedzić konkretne państwo, dobrze jest zacząć szukać biletu w tych miesiącach, które nie są tak oblegane przez turystów. Aby ograniczyć koszty związane z zakupem biletu, warto też rozważyć lot z przesiadkami. Co prawda rezygnujemy wtedy z komfortu, jaki daje przelot z miejsca na miejsce, ale możemy zaoszczędzić przy tym sporo pieniędzy.  To rozwiązanie, które daje nam również możliwość zwiedzenia kilku miejsc jednocześnie. Często pomiędzy kolejnymi lotami mija parę godzin, więc w tym czasie możemy przespacerować się po mieście  lub zjeść obiad w dobrej restauracji.

Oferty ze sprawdzonych wyszukiwarek

Korzystając z wyszukiwarek lotów, dobrze jest od razu porównywać ceny. Zdarza się, że ten sam lot na innej stronie będzie miał różną cenę. Aby mieć pewność, ze trafimy na naprawdę dobrą ofertę, wybierajmy sprawdzone firmy, które pełnią rolę pośrednika pomiędzy znanymi liniami lotniczymi a klientem. Jednym z bardziej polecanych przedsiębiorstw jest Centrum Biletowe Aurinko. Znajdziemy tam nie tylko bilety lotnicze w okazyjnych cenach, ale też bilety autokarowe i promowe. Dodatkowo firma oferuje możliwość rezerwacji miejsc w wybranym przez nas hotelu, dzięki czemu nie musimy zaprzątać sobie głowy noclegiem. A to wszystko w jednym miejscu.

Godzina ma znaczenie

Ceny biletów lotniczych mogą ulegać zmianie nawet kilka razy w ciągu dnia. Warto o tym pamiętać i odpowiednio monitorować sytuację. Zdarza się, że ostatnie miejsca w samolocie wyprzedawane są po atrakcyjnych cenach, a ich wartość może zmienić się nawet godzinę przed planowanym wylotem. Jeżeli nie mamy w planach konkretnego kierunku i dysponujemy dużą ilością wolnego czasu, to oferta właśnie dla nas. Co prawda wymaga od nas sporo elastyczności i umiejętności spakowania się w krótkim czasie, ale przecież spontaniczne podróże pozostawiają najpiękniejsze wspomnienia.

Opracowanie:
Gliwice, ks. Strzody 6
tel. 32 231 02 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz