Materiał Partnera

Jak kupić odpowiedni agregat tynkarski?

Jak kupić odpowiedni agregat tynkarski?

Mieszanie i nakładanie tynków na duże powierzchnie jest zajęciem niezwykle czasochłonnym. Aby skrócić czas pracy i zwiększyć jej efektywność, korzysta się z agregatów tynkarskich. Takie urządzenia umożliwiają mechaniczne nakładanie tynków w sposób ciągły. Na rynku istnieje wiele agregatów, jak jednak wybrać ten, który spełni nasze oczekiwania? O tym w poniższym artykule.

Czym są agregaty tynkarskie?

Słowem wstępu warto napisać czym konkretnie są agregaty tynkarskie. Są to urządzenia, które przygotowują tynki maszynowe i aplikują je na powierzchnie zewnętrzne i wewnętrzne, np. ściany, sufity. Tynki powstają z gotowych suchych mieszanek tynkarskich, które łączą się z wodą w agregacie, a następnie są nakładane na daną powierzchnię. Agregaty znacznie ułatwiają pracę, zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z dużymi płaszczyznami.

Jak kupić dobry agregat tynkarski?

Dobry agregat powinien być przede wszystkim dopasowany do naszych potrzeb i rodzaju realizowanych prac. Tak więc zanim kupisz urządzenie, dokładnie zapoznaj się z jej parametrami technicznymi.

To, co w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, to rodzaj zaprawy. W specjalistycznych sklepach znajdziesz agregaty dopasowane do najróżniejszych materiałów, np. tynków strukturalnych, powłok wykończeniowych itp. Zwróć również uwagę na wielkość zbiornika. Od jego pojemności będzie zależało, jak dużo tynku w ciągu dnia będziesz w stanie nałożyć. Wydajność to kolejny ważny czynnik, choć zależy ona nie tylko od rodzaju urządzenia, ale także od rodzaju mieszanki. Wydajność jest podawana w litrach na minutę. Istotna jest również moc urządzenia - im wyższa, tym większe możliwości jest w stanie zaoferować agregat.

Jeśli masz problem z wyborem urządzenia, poproś sprzedawcę o poradę.

Kupno czy wynajem agregatów tynkarskich?

Agregaty to kosztowne urządzenia. Czasem więc lepiej skorzystać z opcji wynajmu, którą oferują firmy związane z tą branżą. W przypadku doraźnych prac na niewielkich powierzchniach, warto skorzystać z tej opcji. Jeśli jednak czeka cię dużo pracy przy nakładaniu tynku na dużych powierzchniach, bardziej opłacalne i efektywne bęzie kupno agregatu.

Sprzedaż i serwis agregatów tynkarskich

Poszukujesz agregatu dobrej jakości? Sprawdź ofertę hurtowni budowlanej EKA Plus - Sklep Tynkarski. Firma działa na rynku od lat, oferując najwyższą jakość obsługi i produkty znakomitej jakości. W ofercie EKA znajdziemy m.in.: agregaty tynkarskie, akcesoria do agregatów, a także różne materiały budowlane. Firma jako jedyna na rynku prowadzi serwis agregatów każdego producenta, a także oferuje wynajem tych urządzeń.

Opracowanie:
Wrocław, Michalczyka 17
tel. 71 359 08 66
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz