Materiał Partnera

Jak kupić dobry laptop? Poradnik

Jak kupić dobry laptop? Poradnik

W szkole, w pracy i na studiach trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez dobrego przenośnego komputera. Niestety, chociaż niemal wszyscy korzystamy dziś z laptopów, często nie wiemy, po czym można rozpoznać dobre urządzenie. Przez tę niewiedzę w trakcie zakupów wybieramy sprzęt trochę na chybił trafił i jesteśmy bardziej podatni na działanie reklam, co może się skończyć sporym zawodem, mimo zainwestowania w komputer niemałych pieniędzy. Na co zwrócić uwagę, żeby mieć pewność, że komputer dobrze nam posłuży? Poradnik.

Sprecyzuj swoje potrzeby

Zanim wybierzemy się na zakupy w sklepie lub zaczniemy przeglądać oferty w sieci, koniecznie sprecyzujmy swoje potrzeby. Jeśli na spokojnie przeanalizujemy, co tak naprawdę jest nam potrzebne, a na czym właściwie nam nie zależy, będziemy mniej podatni na sugestie producentów sprzętu elektronicznego zawarte w reklamach. Najłatwiej jest po prostu wypisać nasze oczekiwania w formie listy. Nie musimy do tego mieć jakiejś szerokiej wiedzy na temat sprzętu komputerowego, choć oczywiście przynajmniej podstawowe rozeznanie w tym temacie się nam przyda. Zastanówmy się, czy będziemy dużo pracować w podróży (wtedy powinniśmy postawić na lekki, ale solidny laptop z mocną baterią), czy potrzebna jest nam dobra karta graficzna (to podstawa dla miłośników gier komputerowych oraz grafików) oraz do czego laptop głównie ma nam służyć. Jeśli będziemy na nim jedynie robić notatki i przeglądać Internet, postawmy na mniejsze urządzenie, które zmieścimy w torebce lub w plecaku – dobrym rozwiązaniem są w tym przypadku modne ostatnio laptopy z funkcją odłączania klawiatury – w ten sposób zamieniamy je w tablet. Na tym etapie warto też sobie wyznaczyć przedział cenowy w jakim chcemy się zmieścić.

Podczas zakupów

Kiedy mamy już gotową listę swoich potrzeb, możemy zabrać się za rzeczywiste poszukiwanie laptopa. Najlepiej sprzęt komputerowy kupować w Internecie – wybór jest tu większy, a ceny niższe. Warto poszukać laptopa w ofercie sklepu internetowego Dol Service Dorota Dolata. Szukajmy w interesującym nas przedziale cenowym, porównując najważniejsze parametry. Jeśli wybierzemy kilka interesujących nas modeli, możemy skorzystać z dostępnych w sieci porównywarek, które w przejrzysty sposób przedstawią mocne i słabe strony każdego z oglądanych modeli. Warto poczytać o podzespołach naszego nowego laptopa – najważniejszy jest mocny procesor – to on wpływa na szybkość i płynność pracy komputera. Niemal równie istotna powinna być karta graficzna – jeśli będzie przestarzała, niektóre programy po prostu nie będą chciały działać.


Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz