Materiał Partnera

Jak kupić dobre okulary przeciwsłoneczne?

Jak kupić dobre okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny akcent każdej letniej stylizacji, ale też konieczność. Oczy, podobnie jak skóra, narażone są na działanie szkodliwego promieniowania ultrafioletowego, które może powodować uszkodzenie wzroku. Warto o tym pamiętać i już dziś udać się do zaprzyjaźnionego optyka. Jak kupić dobre okulary przeciwsłoneczne i nie dać się nabrać ulicznym handlarzom?

Zwróć uwagę na filtry

Kupując okulary przeciwsłoneczne zazwyczaj kierujemy się ich wyglądem oraz ceną. Tymczasem nie są to najważniejsze parametry. Okulary przeciwsłoneczne powinny przede wszystkim chronić nasze oczy przed działaniem promieni słonecznych, a w związku z tym muszą posiadać odpowiednie filtry. Promienie słoneczne mogą powodować różnego rodzaju choroby narządu wzroku takie jak np. zaćma czy degeneracja plamki żółtej. Decydując się na zakup okularów przeciwsłonecznych, należy zwrócić uwagę, by filtr miał wartość przynajmniej 400. Zyskujemy wówczas pewność, że będzie usuwał szkodliwe promieniowanie UVA,UVB i UVC. Niestety wielu producentów oferuje okulary, które mają przyciemnione szkła, ale nie zapewniają nam one żadnej ochrony, poza tym, że zwiększają komfort widzenia. Takie okulary są szczególnie niebezpieczne, ponieważ powodują rozszerzenie się źrenic podczas ich noszenia, przez co do oka wpada więcej szkodliwego promieniowania. Należy ich bezwzględnie unikać, jeśli zależy nam na naszym zdrowiu. Okulary przeciwsłoneczne najlepiej kupować w renomowanych salonach oraz zakładach optycznych. Jeden z najbardziej polecanych znajduje się w Gdańsku, a jego właścicielem jest pan Zbigniew Stojałowski. Lepiej wystrzegać się zakupów na lokalnych bazarach, targowiskach i ulicznych kiermaszach. Nie mamy pewności, na jaki towar trafimy oraz czy przypadkiem nie przyczyni się on do naszych problemów ze wzrokiem.

Bezpieczne i stylowe

Każdy z nas pragnie prezentować się jak najlepiej, dlatego też wybór okularów przeciwsłonecznych opieramy na kwestii wizualnej. Nie ma w tym nic złego, o ile ochrona wzroku będzie naszym głównym priorytetem. Okulary przeciwsłoneczne musimy dopasować przede wszystkim do kształtu naszej twarzy. Nie bez znaczenia jest też ich kolor i rozmiar. Jeżeli jesteśmy posiadaczami twarzy owalnej, mamy duże szczęście, ponieważ każdy model będzie wyglądał na nas dobrze. Twarz trójkątna świetnie będzie prezentować się w okularach, które delikatnie zaokrąglają rysy. Dla buzi okrągłej wybierzmy oprawki, które nieco ją wyszczuplą i nie będą nadto szerokie. Z kolei kwadratowa twarz dobrze będzie wyglądać w okularach o kocim kształcie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz