Materiał Partnera

Jak kupić bezpieczne meble?

Jak kupić bezpieczne meble?

Wybór łóżeczka dziecięcego, komody czy materaca powinien być poprzedzony zebraniem informacji nie tylko na temat ceny, ale także czy dany mebel będzie bezpieczny dla zdrowia w trakcie użytkowania. Przed podjęciem decyzji o zakupie określonego modelu, zapytaj sprzedawcę o atesty dotyczące nieszkodliwości i wytrzymałości poszczególnych elementów konstrukcyjnych.

Badania i certyfikacja mebli.

Zgodnie z normami europejskimi sprzedaż wyposażenia wnętrz obwarowana jest licznymi wymogami, których każdy producent powinien przestrzegać. Certyfikacją mebli do mieszkania, szkoły czy przedszkola zajmują się wyspecjalizowane firmy dysponujące laboratoriami oraz zatrudniające wykwalifikowanych pracowników. Jednym z bardziej doświadczonych jest P.U.R. REMODEX Zakład Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego Sp. z o.o. z siedzibą w Gruszczynie koło  Poznania. Jesteśmy członkiem Komitetu Technicznego nr 100 powołanego przez Polski Komitet Normalizacyjny. Czyli takiego, który specjalizuje się w wyrobach z drewna i materiałów drewnopochodnych. Wspieramy polski przemysł meblarski w ustalaniu metod badań i wymagań, jakie powinny spełniać materiały, z których producenci wytwarzają gotowe szafy, stoły czy sofy.

Meble kontrolowane są przez firmę atestującą pod kątem:

  • Funkcjonalności,
  • wytrzymałości na obciążenia statyczne i dynamiczne,
  • stateczności,
  • trwałości,
  • odporności powierzchni,
  • palności mebli tapicerowanych,
  • bezpieczeństwa użytkowania.

Zanim łóżeczko dziecięce, szafa lub krzesło trafi do salonu sprzedaży, to powinno przejść cykl badań, które sprawdzą jego nieszkodliwość w trakcie użytkowania.

Badania mebli dziecięcych.

Wyposażenie pokoju dla maluszka czy ucznia to spore wyzwanie dla rodziców. Bogactwo dostępnych zestawów szaf, tapczanów i krzeseł rodzi pytanie, czy producent zadbał o bezpieczeństwo mebli? Jeśli kupujesz łóżko dziecięce, to wybierając jego standardowe wymiary  od 90 do 140 centymetrów, to masz pewność, że zostały wykonane zgodnie z normami bezpieczeństwa, które regulują szerokość szczelin między szczebelkami oraz wszelkimi elementami, wielkość otworów, wysokość boków, użycia farb i lakierów zgodnych przepisami. Meble do spania o większych rozmiarach są traktowane jako dla osób dorosłych. Dotyczy to również łóżeczek z demontowanymi bokami, które mogą służyć już starszemu dziecku. Wówczas poddawane są one atestom, które gwarantują ich większą wytrzymałość. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na wykończenie elementów drewnianych, które powinny być zaokrąglone i pozbawione miejsc umożliwiających zakleszczenie lub zaczepienie ubrania. Dbając o zdrowie dziecka, zawsze pytaj sprzedawcę o dokumenty potwierdzające przeprowadzenie badań bezpieczeństwa użytkowania mebli we wszystkich wskazanych obszarach.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz