Materiał Partnera

Jak funkcjonalnie magazynować pręty i blachy ze stali jakościowej?

Jak funkcjonalnie magazynować pręty i blachy ze stali jakościowej?

Multistal & Lohmann dzieli się doświadczeniem zdobytym w branży stalowej

Nasza firma od blisko 30 lat  zajmuje się dystrybucją wyrobów stalowych, cięciem prętów i blach oraz transportem stali. Od początku działalności oferujemy stal najwyższej jakości. W wyroby hutnicze zaopatrujemy się wyłącznie u sprawdzonych producentów krajowych i zagranicznych. Niezmiennie dbamy też o to, by jakość sprzedawanych prętów i blach łączyła się z wysokim standardem obsługi Klienta. To właśnie ten ostatni aspekt mobilizuje nas do nieustannego rozwoju firmy.

Nasza pierwsza hurtownia stali narzędziowej powstała wiele lat temu w Poznaniu. Zauważyliśmy wówczas, że  pręty i blachy ze stali jakościowej cieszą się  dużym zainteresowaniem kupujących. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, poszerzyliśmy ofertę handlową  o nowe gatunki stali i w konsekwencji uruchomiliśmy kolejne magazyny stali w Hipolitowie koło Warszawy i Mikołowie koło Katowic. Nieco później powstał Oddział na Słowacji, a w 2019 roku  rozpoczęło działalność nowoczesne centrum dystrybucji stali w Dąbrowie koło Poznania.

Automatyzacja magazynowania i innowacyjne  rozwiązania logistyczne w hurtowni Multistal

Wraz z powstaniem nowego obiektu w Dąbrowie postanowiliśmy stworzyć optymalne warunki magazynowania prętów i blach stalowych. Hurtownia została wyposażona w 10 suwnic pomostowych z chwytakami elektromagnetycznymi, które umożliwiają sprawne przenoszenie  ciężkich ładunków z materiałami stalowymi przeznaczonymi  do cięcia, wypalania bądź odbioru gotowych detali, będących już po obróbce. Tak jak nas zapewniano, integracja  procesów logistycznych  znacznie ograniczyła potrzebę korzystania z wózków widłowych.

Absolutną nowością w hurtowni Multistal & Lohmann jest automatyczny system regałowy Unicompact 3.0. Skomputeryzowany system  składający się 1500 kaset  oraz 8 stacji roboczych daje możliwość składowania ok. 4000 ton  prętów płaskich i okrągłych na powierzchni 1000 m kwadratowych. Oszczędność powierzchni magazynowej jest ewidentna, ale to nie jedyna zaleta tego supernowoczesnego nabytku. Automatyczny regał wyposażony jest w oprogramowanie pozwalające sprawnie sterować zamówieniami i  lokalizacją wyrobów hutniczych w ofercie liczącej ponad 12 tys. ton stali. Dzięki niemu możemy również monitorować transport materiału w obrębie magazynu czy też  śledzić proces obróbki stali wykonywany przez piły taśmowe oraz wypalarki.

Ergonomiczne składowanie prętów i blach  chroni towar przed uszkodzeniem, zapewnia szybki i bezpieczny dostęp do zamówionych wyrobów stalowych, a zintegrowany system wagowy pozwala prowadzić stałą inwentaryzację stanów magazynowych. Taki model pracy znacznie zmniejsza ryzyko błędów np. przy kompletacji zamówień oraz pomyłek przy wydawaniu towaru z magazynu. Umiejętne łączenie doświadczenia zdobytego w branży stalowej  z automatyzacją procesów składowania i obróbki  stali już przynosi efekty w postaci zwiększenia bezpieczeństwa i  wydajności pracy magazynu.  Nadrzędną dewizą  Multistalu pozostaje nadal dbałość o Klienta i jego cenny czas, o czym możecie się Państwo przekonać, odwiedzając nasze hurtownie. Serdecznie zapraszamy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz