Materiał Partnera

Jak filtrować wodę i czy warto to robić?

Jak filtrować wodę i czy warto to robić?

Pomimo powszechnej opinii, że woda płynąca z kranu jest czysta i zdatna do picia, dobrze jest spożywać ją po uprzednim przegotowaniu lub przefiltrowaniu. Ten pierwszy sposób jest dość czasochłonny i daje nam dostęp tylko do wrzątku, a raczej mało osób może pozwolić sobie na kilkugodzinny proces schładzania cieczy. Z tych powodów warto rozważyć wykorzystanie domowych sposobów filtrowania wody. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Koniecznie przeczytaj

Rodzaje technologii wykorzystywanej przy filtracji

Filtracja wody pitnej to wieloetapowy proces, który w najnowszej generacji filtrach bazuje jednocześnie na filtracji mechanicznej, węglowej z ochroną bakteriologiczną oraz zmiękczające. Jakie jeszcze metody wykorzystuje się do uzdatniania wody?

  • Mechaniczna – pozwala na usunięcie zanieczyszczeń mechanicznych o dość dużej średnicy, powyżej 1 mikrometra
  • Węglowa – poprawia smak, zapach, barwę wody, usuwa chlor i jego pochodne oraz substancje organiczne i fenole
  • Bakteriobójcza – pozwala na skuteczne usunięcie bakterii, wirusów, cyst i innych mikroorganizmów
  • Zmiękczająca – przyczynia się do zmiękczenia wody i usunięcia związków żelaza i manganu
  • Odwrócona osmoza – pozbywa się zanieczyszczeń mechanicznych, chemicznych, bakterii, wirusów, związków organicznych. Dzięki niej otrzymuje się niemal całkowicie czystą i zmiękczoną wodę

Dlaczego warto filtrować wodę?

Wśród zalet, jakie niesie za sobą uzdatnianie wody poprzez jej filtrowanie, możemy na pewno wyróżnić:

  • Bezpieczniejszą i zdrowszą wodę do picia — filtracja usuwa z wody szkodliwe związki i pierwiastki, w tym ołów, rtęć, chloroform, kadm, azotany, azotyny, chlor.
  • Brak kamienia, przez który uszkadzają się nasze sprzęty AGD.
  • Zdecydowanie lepszy smak zarówno, jeśli chodzi o samą wodę, jak i potrawy czy napoje przygotowywane z jej udziałem.
  • Oszczędność finansową — koszt litra wody mineralnej z filtra to 10 groszy. Koszt litra wody butelkowanej to 1,5 złotych.
  • Ekologię – korzystanie z filtra pozwala na zaprzestanie kupowania wody butelkowanej i zmniejszenie zanieczyszczenia w postaci plastikowych butelek.

Zakup filtra

Niezależnie od tego, gdzie chcemy zamontować filtr wody – czy jest to dom, firma, czy inny budynek – powinniśmy do tematu podejść poważnie. Nie warto decydować się na półśrodki. Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się z tym do firmy takiej jak na przykład Water Serwis Sowińscy Sp.j., która oferuje wykonanie „pod klucz” profesjonalnych stacji uzdatniania wody i świadczy usługi zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i przemysłowych.

Opracowanie:
Luboń, Przy Autostradzie 9
tel. 501 354 383
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz