Materiał Partnera

Jak ekologicznie umyć samochód?

Jak ekologicznie umyć samochód?

Ekologia jest obecnie bardzo modna i wręcz pożądana! Z roku na rok, produkty i usługi ekologiczne zyskują coraz więcej zwolenników. Niemal w każdym sklepie można już kupić eko-kosmetyki, eko-żywność, a nawet eko-ubrania, dlaczego więc nie możemy ekologicznie umyć samochodu? Przy pomocy nowoczesnych rozwiązań woda została zastąpiona parą wodną i dzięki temu takie czyszczenie samochodu jest ekologiczne.

Dlaczego para wodna?

W Polsce ekologiczne czyszczenie samochodów, tapicerki czy dywaników staje się coraz bardziej popularne, a to dlatego, iż znacznie redukują ilość wody potrzebnej do mycia samochodów. Przy pomocy nowoczesnych urządzeń, woda została zastąpiona parą wodną, która pod wysokim ciśnieniem radzi sobie nawet z najgorszymi zabrudzeniami. Para wodna dodatkowo skutecznie dezynfekuje i odświeża wnętrze pojazdu i jest całkowicie przyjazna dla środowiska naturalnego. Należy również wspomnieć, że jej temperatura jest całkowicie bezpieczna dla elektroniki, lakieru samochodu i innych elementów pojazdu. Czyści równie dobrze samochód z zewnątrz jak i wewnątrz. Pamiętajmy, że ogólnoświatowy kryzys wodny zmusza nas do zminimalizowania jej zużycia. Jedno wyczyszczenie samochodu parą wodną zużywa zaledwie 2-4 litrów wody i pozwala to na wytworzenie ok. 1700 litrów pary wodnej, gdzie tradycyjną metodą jest to od 50 do 80 litrów.

Na czym polega mycie para wodną?

Czyszczenie samochodu za pomocą pary wodnej odbywa się przy pomocy wytwornicy, która podgrzewa wodę od 80 do 1200 stopni Celsjusza, a następnie przekazuje ją za pomocą zbrojnego węża do wylotu dyszy. Wtedy jesteśmy w stanie skutecznie usunąć wszelkie tłuszcze oraz zanieczyszczenia pochodzenia organicznego i nieorganicznego. Ponadto, para zabije bakterie, roztocza i mikroorganizmy, które giną w temperaturze 850 stopni Celsjusza. Dlatego dezynfekcja parą wodną może je usunąć nawet w 99,5%. W zależności od tego jak mocno zabrudzony jest samochód, czas trwania takiego mycia to 20-30 minut, czyli tyle co w ręcznej myjni.

Zalety mycia parą

Mycie parowe samochodu ma wiele zalet. Najważniejsza z nich to skuteczne czyszczenie różnego rodzaju zabrudzeń i możliwość pozbycia się bakterii oraz mikroorganizmów, a to wszystko bez użycia chemii, która niekorzystnie działa na karoserię pojazdu. Zdecydowanie jest to ekologiczne rozwiązanie, które dba o środowisko zużywając mniej wody. Kolejna zaleta to brak nalotu po umyciu. Ważne jest również to, że para nie uderza w lakier, ale nasącza oraz rozpuszcza brud. Następnie zanieczyszczenia są ściągane przez ściereczkę z mikrofibry, która jest wykonana z bardzo delikatnego materiału. Firma Elżbieta Wierzbicka Pranie dywanów i tapicerki ma w swojej ofercie nową usługę, czyli ekologiczne mycie samochodów parą – bez środków chemicznych. Warto zatem samemu przekonać się, jak działa taka ekologiczna metoda czyszczenia auta.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz