Artykuł sponsorowany

Jak działają skupy samochodów używanych?

Jak działają skupy samochodów używanych?

Dla wielu osób sprzedaż samochodu bywa bardzo trudnym zadaniem. Ogłoszenia na samochodzie, czy w sieci nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty, a nawet jeśli to trzeba na nie długo czekać. Nic dziwnego, że coraz większa liczba osób decyduje się na skorzystanie z usług komisów lub skupów samochodów używanych. Warto jednak zauważyć, że te dwie placówki różnią się między sobą. Jak działa skup i dlaczego nie powinno się mylić go z komisem?

 

Na jakiej zasadzie działa skup pojazdów używanych?

Pomimo tego że zarówno komis, jak i skup samochodów przyjmuje pojazdy używane, to jednak ich specyfika działania nieco się od siebie różni. W przypadku pierwszej placówki właściciel może oddać swój samochód, ustalając cenę jego sprzedaży jednak musi czekać aż zgłosi się osoba chętna na jego zakup. W przypadku lepszych jakościowo pojazdów bardzo często trwa to zaledwie kilka lub kilkanaście dni. Może jednak zdarzyć się, że czas oczekiwania wyniesie nawet kilka tygodni. W takiej sytuacji pieniądze są niejako zamrożone, ponieważ transakcja nie zostaje dokonana od razu, a mimo to właściciel nie może korzystać 

z pojazdu. Dlatego właśnie osoby, którym zależy na czasie, powinny zastanowić się nad zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, jakim jest skup samochodów używanych. W tym przypadku auto odkupywane jest bezpośrednio przez właściciela placówki. Należy jednak zauważyć, że ceny zakupu w tym przypadku mogą być mocno zaniżone. Skup samochodowy musi na czymś zarobić, nigdy nie wiadomo natomiast, kiedy faktycznie pojazd zostanie sprzedany – jest to więc swego rodzaju ryzyko.

 

Czy skup samochodów używanych przyjmuje wszystkie auta?

Jedną z największych zalet skupów samochodowych, oprócz natychmiastowej transakcji, jest fakt, że odkupywane są także pojazdy z niewielkimi wadami takimi jak:

  • porysowana karoseria,
  • wgniecenia będące wynikiem niewielkich kolizji,
  • uszkodzenia typu np. zbite lub urwane lusterko.

 

Specjalista z firmy Top Car Sławomir Borysowski zauważa: W skupie samochodów używanych, zatrudnionych jest szereg specjalistów zajmujących się drobnymi naprawami. Dla takiego punktu zdecydowanie bardziej atrakcyjne bywa odkupienie samochodu, który ma pewne uszkodzenia – wówczas jego cena może być negocjowana, a wszystkie naprawy wykonywane są po kosztach przez pracowników. Auto sprzedawane jest później znacznie korzystniej – dodaje.

 

Część skupów samochodów używanych działających na rynku oferuje możliwość umówienia się na spotkanie przez internet lub telefonicznie. Jest to bardzo wygodne dla klienta, ponieważ może on zgłosić się do placówki w wybranym przez siebie czasie. Wszelkie formalności są natomiast załatwiane na miejscu. Zazwyczaj klient ma również do wyboru opcję wypłaty gotówki lub przelewu bankowego. Wszelkie szczegóły omawiane są jednak
z właścicielem sprzedającym samochód przed przystąpieniem do finalizacji transakcji.

 

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz