Materiał Partnera

Jak działają skupy aut?

Jak działają skupy aut?

Czasami trudno jest podjąć decyzję o sprzedaży samochodu. Niekiedy jednak stary model auta przestaje wystarczać kierowcy, a regularne inwestowanie w naprawy staje się nieopłacalne. Wtedy trzeba zastanowić się, w jaki sposób sprzedać pojazd. Można w tym celu samemu wystawiać ofertę lub skorzystać z pomocy komisów samochodowych. Nie można jednak zapominać o możliwościach, jakie daje skup aut.

Skup aut – jak to działa?

Jaki samochód można sprzedać w skupie aut? Punkty tego typu są niezwykle elastyczne. Zazwyczaj są zainteresowane skupem wszelkiego rodzaju pojazdów. Chętnie przyjmowane są tam samochody różnych marek i nawet z dużym przebiegiem. Można tam także zawrzeć transakcję dotyczącą sprzedaży uszkodzonego lub całkowicie niesprawnego pojazdu. Dlatego też jest to świetny sposób na to, aby pozbyć się samochodu, który wymaga nieustannych wizyt w warsztacie samochodowym.

Skupy aut oferują także usługi, które obejmują dojazd do klienta. Jeżeli jego samochód jest w tak złym stanie, że nie ma możliwości, aby odpalił i dojechał do punktu, jest zabierany przez pracowników skupu. Wystarczy kontakt z taką firmą i umówienie się na odbiór auta.

Transakcje między właścicielami aut a skupami samochodowymi są w pełni legalne – obie strony podpisują umowę. Zapłata ma formę gotówki. Pieniądze trafiają do kieszeni kierowcy tuż po podpisaniu dokumentów” – opowiada fachowiec ze Skupu Samochodów Auto Złom z Gdańska.

Zniszczone pojazdy kupione przez skup są następnie złomowane.

Dlaczego warto skorzystać z usług skupu aut?

Sprzedaż samochodu w skupie jest przede wszystkim bardzo wygodna. Próba znalezienia kupca na własną rękę może zakończyć się fiaskiem – dotyczy to zwłaszcza w sytuacji, kiedy samochód wymaga kapitalnego remontu. Również skorzystanie z możliwości oddania auta do komisu nie daje gwarancji powodzenia. Potencjalny nabywca może się w ogóle nie pojawić lub można na niego czekać przez wiele miesięcy. W tym czasie właściciel samochodu musi ponosić wszystkie koszty jego utrzymania – jego obowiązkiem jest opłacanie ubezpieczenia i wykonywanie przeglądów.

Auto, które ma być sprzedane, należy także odświeżyć. Warto wymienić w nim uszkodzone części i zająć się praniem tapicerki. Oczywiście zwiększa to szansę na jego sprzedaż, ale jednocześnie generuje dodatkowe koszty dla właściciela.

Dlatego też w takiej sytuacji skupy aut są optymalnym rozwiązaniem. Cała transakcja odbywa się błyskawicznie, a gotówka jest od razu wypłacana kierowcy. Dodatkowo nie musi się on martwić o transport samochodu do punktu skupu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz