Materiał Partnera

Jak działają rolety dzień-noc?

Jak działają rolety dzień-noc?

Właśnie stoisz przed wyborem idealnych rolet lub żaluzji do swojego mieszkania, ale nie lubisz w ciągu dnia ich podnosić i odsłaniać całego okna? Zamiast tradycyjnych rolet warto wybrać rolety dzień i noc, które stały się prawdziwym hitem. Łączą w sobie nie tylko funkcjonalność, ale również mają efektowny i nowoczesny wygląd. Jakie zalety mają rolety dzień-noc i jak działają?

Specyfika rolet dzień-noc

Rolety dzień i noc pasują praktycznie do każdego wnętrza, zarówno do kuchni, salonu czy sypialni. Dostępne są w różnych kolorach, dzięki temu możemy dopasować je do naszego wnętrza tak, aby tworzyły z nim jedną całość lub aby mogły nadać pomieszczeniu mocniejszego, wyróżniającego się akcentu.

Wykonane są z podwójnego materiału, z pasów naprzemiennie transparentnych, jak i zaciemniających. Jedne pasy przepuszczają promienie słoneczne a drugie hamują ich przepływ, stąd umożliwiają płynną regulację przepuszczania światła, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z firmy Janar z Gdańska, zajmującej się wykonawstwem i montażem wewnętrznych osłon okiennych. 

Rolety dzień i noc posiadają sznurek, dzięki któremu możemy optymalizować intensywność światła, są bardzo łatwe w użyciu. Jeżeli chcemy zaciemnić pomieszczenie wystarczy umieścić pasy tak, aby nachodziły na siebie. Natomiast, gdy chcemy do wnętrza wpuścić trochę światła i ciepła, pasy możemy rozsunąć lub całkowicie podciągnąć rolety do góry. Do czyszczenia rolet potrzebujemy jedynie czystej szmatki zwilżonej ciepłą wodą.

Rodzaje rolet i ich montaż

Rolety dzień i noc dostępne są na rynku w kilku konstrukcjach i różnią się miedzy sobą sposobem montażu. Wyróżniamy:

  • rolety dzień-noc klasyczne

Są to rolety montowane do ściany tuż nad wnęką okna lub do sufitu. Najczęściej wybierane są do przestronnych pomieszczeń z dużymi oknami. Pozwalają osłonić całe okno.

  • rolety dzień-noc mini

Montuje się je za pomocą haczyków albo przyssawek do ramy okna. System rolet z prowadzeniem żyłkowym pozwoli nam utrzymać tkaninę przy samej szybie.

  • rolety dzień-noc w kasecie

Są bardzo funkcjonalne. Umieszczone są w specjalnej ramie i idealnie przylegają do szyby a rama zabezpiecza je przed zakurzeniem.

Rolety można zainstalować za pomocą uchwytów, haczyków lub na dwustronnej taśmie. Pamiętajmy, aby zawsze dokładne wymierzyć okno i dobrać odpowiedni ich rozmiar. Rolety dzień-noc w Gdańsku dostaniemy u producentów takich jak Janar, który dzięki bogatej ofercie pozwoli nam idealnie dopasować rolety do każdego wystroju. Przed zakupem rolet zwróćmy jednak uwagę na to, że pełne zaciemnienie, jak przy tradycyjnych roletach nie jest tutaj możliwe.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz