Materiał Partnera

Jak działają oraz jakie mają zastosowanie agregaty prądotwórcze?

Jak działają oraz jakie mają zastosowanie agregaty prądotwórcze?

Brak prądu jest bardzo uciążliwy. Agregaty prądotwórcze są niezastąpione w wielu sytuacjach, w których nie mamy możliwości skorzystania z innego źródła prądu. Agregaty znajdują zastosowanie np. w straży pożarnej. Są one bardzo łatwe w obsłudze, bezpieczne oraz wydajne. Dużą rolę w tych urządzeniach mają takie parametry jak głośność, moc oraz zużycie paliwa. Jednak czym tak naprawdę są te agregaty i jak działają? Nie każdy o tym wie.

Czym są agregaty prądotwórcze?

Agregaty są świetną alternatywą w sytuacjach w których doszło do awarii sieci elektrycznej. Dzięki nim, nie musimy martwić się o straty finansowe! Agregat można zabrać ze sobą praktycznie w każde miejsce i wykorzystać go tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Może się sprawdzić gdy wyjeżdżamy przykładowo pod namiot czy też na biwak. Często zdarza się, że taki agregat się zepsuje. Możemy wtedy wybrać się do profesjonalnej firmy, np. ETA, której specjalizacją jest właśnie naprawa agregatów prądotwórczych.

Zastosowanie agregatów prądotwórczych

Agregaty tak naprawdę mogą być wykorzystywane w przeróżnych sytuacjach. Są bardzo chętnie kupowane przez właścicieli hal produkcyjnych czy też magazynów, gdzie brak prądu mógłby całkowicie sparaliżować pracę. Wbrew pozorom, agregaty często wykorzystywane są w jednorodzinnych domach, w których codzienne życie bez energii elektrycznej mogłoby być ciężkie. Takie urządzanie często również są potrzebne na budowie, gdzie jak można się domyślić - nie ma dostępu do stałego źródła energii. Prawdę mówiąc, agregaty wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie najzwyczajniej w świecie brakuje prądu bądź może brakować.

Jak działa agregat prądotwórczy?

Agregat wyposażony jest w silnik spalinowy wewnętrznego spalania. Zamienia on energię powstałą w wyniku spalania paliwa w energię mechaniczną, tymczasem wprawiając w ruch wirnik prądnicy, który obraca się i generuje siłę elektromotoryczną. Zasadę działania agregatu prądotwórczego można śmiało porównać do alternatora samochodowego, przy czym prądnica nie jest napędzana paskiem, tylko głównym wałem źródła napędu. Bardzo podobnie jest w przypadku agregatów prądotwórczych trójfazowych, tylko wtedy mamy trzy osobne uzwojenia generujące prąd. Znajdujący się w agregacie silnik, działa na różne rodzaje paliwa, z czego najbardziej popularne są: gaz ziemny, ropa naftowa, benzyna oraz olej napędowy. Jeśli będziemy kombinować z tańszymi zamiennikami, możemy zniszczyć pompę wtryskową.

Opracowanie:
Poznań, Szczepanowskiego 6
tel. 61 841 00 73
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz