Artykuł sponsorowany

Jak działają i jakie są zalety kuchenek mikrofalowych?

Jak działają i jakie są zalety kuchenek mikrofalowych?

Kuchenki mikrofalowe już od wielu lat są stosowane w wielu domach, pomieszczeniach socjalnych w obiektach biurowych, na budowach oraz w wielu innych miejscach. Tego typu sprzęt daje wiele możliwości. Pozwala szybko odgrzać przygotowany lub kupiony wcześniej obiad, rozmrozić wyjęte z zamrażalnika mięso, przygotować na wieczorny seans filmowy popcorn, a w niektórych przypadkach nawet wykorzystać go do gotowania na parze. W naszym artykule dokładniej opisujemy, jak działają kuchenki mikrofalowe, w jakich miejscach najczęściej się z nich korzysta oraz jakie są ich największe zalety.

Jak działają kuchenki mikrofalowe?

Nad tym, w jaki sposób działają kuchenki mikrofalowe, zastanawia się wiele osób. Tymczasem zasada ich działania jest bardzo prosta. Podczas podgrzewania wkładanych do wnętrza produktów spożywczych, urządzenie po włączeniu zaczyna wytwarzać fale elektromagnetyczne, które odbijając się od ścian we wnętrzu kuchenki, ogrzewają wstawioną do środka żywność. Jest to możliwe poprzez wprawianie w ruch znajdujących się w każdym produkcie spożywczym cząsteczek wody. Powstająca wówczas energia przenika do potrawy i zaczyna zwiększać jej temperaturę. Żeby to było możliwe, komora kuchenki mikrofalowej musi  być metalowa. Tylko wtedy wytwarzane mikrofale będą się od ścianek odbijały i nie będą miały możliwości przenikania na zewnątrz urządzenia.

Rodzaje kuchenek mikrofalowych

Podstawowy podział rodzajów kuchenek mikrofalowych obejmuje kuchenki mikrofalowe wolnostojące oraz kuchenki mikrofalowe do zabudowy. Ze względu na ilość zajmowanego miejsca, możliwość zaoszczędzenia wolnego miejsca na blacie kuchennym lub na umieszczonych nad nim półkach oraz utrzymanie dzięki temu większego porządku w kuchni, w ostatnich latach klienci coraz częściej decydują się na modele kuchenek mikrofalowych do zabudowy. Taki sprzęt jest umieszczany w zabudowie kuchennej, najczęściej w okolicach piekarnika.

Kuchenki mikrofalowe mogą się także od siebie różnić pod względem wielkości, kształtu, koloru oraz maksymalną mocą działania i ilością dostępnych funkcji. Pod tym ostatnim względem także najlepsze są kuchenki mikrofalowe do zabudowy. Jest to po prostu najnowocześniejszy sprzęt, który umieszcza się w kuchni na lata.

Jakie funkcje mogą mieć kuchenki mikrofalowe?

Poszczególne modele kuchenek mikrofalowych różnych marek mogą się także różnić pomiędzy sobą dostępnymi funkcjami oraz mocą działania. Obecnie popularne mikrofale mają naprawdę dużo funkcji i oprócz podgrzewania gotowych potraw mają zaprogramowane również funkcje odmrażania zamrożonych produktów, funkcje grillowania, a przy użyciu niektórych modeli urządzeń można również gotować na parze.  Jeżeli kuchenka mikrofalowa ma także opcje podgrzewania od dołu i od góry, z łatwością przygotujemy w niej także kupione mrożone frytki lub mrożoną pizzę. A jakie są możliwości wyboru kuchenki mikrofalowej pod względem mocy?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego AFG Market, w którym sprzedawane są m.in. różnego rodzaju urządzenia AGD do kuchni: Wybierając kuchenkę mikrofalową do swojej kuchni koniecznie trzeba sprawdzić jej moc. Im jest większa, tym lepiej, ponieważ dzięki temu będzie w stanie szybciej podgrzewać posiłki i jednocześnie będzie zużywała mniej energii elektrycznej. Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami tego typu sprzętu mogą być bardzo duże. W sklepach obecnie można znaleźć kuchenki mikrofalowe o mocy od 700 do nawet 2100 W! Możliwości jest więc naprawdę wiele.

W jakich miejscach najczęściej stosuje się kuchenki mikrofalowe?

Kuchenki mikrofalowe są najczęściej stosowane w budynkach biurowych, w których służą pracownikom do podgrzewania kupionych przed pracą lub przygotowanych w domu posiłków. Jest to też oczywiście pożyteczny element wyposażenia domowej kuchni. Tu jednak częściej wykorzystuje się sprzęt z większą ilością funkcji, który pozwala także np. grillować lub gotować na parze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz