Materiał Partnera

Jak działają dojarki przewodowe?

Jak działają dojarki przewodowe?

Współczesne gospodarstwa rolne wyglądają zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Obecnie nowoczesne technologie można spotkać na każdym kroku. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań w zakresie hodowli krów są dojarki przewodowe, które znacznie ułatwiają wszelkie prace przy zwierzętach.  Jak dokładnie działają dojarki przewodowe i czy warto w nie zainwestować?

Dojarka przewodowa – czym jest to urządzenie?

Dojarka przewodowa to nic innego jak specjalistyczne urządzenie, które wykorzystywane jest w procesie dojenia krów. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest ograniczenia pracy człowieka w gospodarstwie rolnym. Cały mechanizm działania dojarki jest zbliżony do odciągania mleka rękami ludzkimi. Jak podkreśla specjalista z firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe AGRO-MILK Jarosław Pałatyński: Każda dojarka przewodowa działa na podobnej zasadzie. Naprzemiennie występujące po sobie procesy ssania i ściskania sprawia, że mleko odprowadzane jest z wymion bardzo sprawnie i bez żadnych problemów. Działanie maszyny jest bardzo proste i nie wymaga udziału człowieka podczas pracy.

Po uzyskaniu cennego płynu jest on transportowany do specjalnego pojemnika, gdzie następuje schładzanie. W ten sposób otrzymane mleko nadaje się do spożycia. Każde nowoczesne urządzenie jest dodatkowo wyposażone w licznik, dzięki któremu bez problemu można określić, jak wygląda dzienna, tygodniowa lub miesięczna produkcja mleka w danym gospodarstwie.

Jak wygląda obsługa dojarek przewodowych?

Urządzenie praktycznie nie wymaga ingerencji człowieka. Po uruchomieniu dojarki i podpięciu pod nią krowy pojawia się specjalny numer, który przypisany jest konkretnemu zwierzęciu z hodowli. Wystarczy jedynie potwierdzić zgodność danych.

Czy dojarki przewodowe mogą być wykorzystane w każdym gospodarstwie?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli dojarek przewodowych. Niektóre z nich mogą być zastosowane w przypadku niewielkich hodowli, inne będą doskonałe dla dużych gospodarstw mlecznych. Dojarki przewodowe mogą być stosowane zarówno dla 3, jak i dla 300 krów. Profesjonalni producenci oferujący swoje produkty są w stanie dopasować instalację przewodową do oczekiwań klientów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru właściwej dojarki?

Najważniejsze podczas zakupu odpowiedniej dojarki przewodowej będzie uwzględnienie kwestii parametrów technicznych, ale nie tylko. Wybierając ofertę konkretnego producenta lub sklepu, warto wziąć pod uwagę takie sprawy jak:

  • cena urządzenia,
  • rabaty przyznawanie przy zakupie większej ilości dojarek,
  • zadowolenie poprzednich klientów.

Nie bez znaczenia może okazać się dłuższa gwarancja oraz opcja bezpłatnego serwisu np. raz na rok. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wybrane urządzenie nie tylko będzie najlepszym na rynku, ale w razie nieprzewidzianych sytuacji nie trzeba będzie martwić się o obsługę gwarancyjną czy serwis, co jest bardzo wygodne.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz