Jak działa ultradźwiękowa wytwornica pary dostępna w sklepie Wega?
Do czego służy ultradźwiękowa wytwornica pary dostępna w sklepie Wega, prowadzonym przez znanego dystrybutora narzędzi i wyposażenia warsztatów samochodowych. Najważniejszą funkcją tego urządzenia jest odkażanie klimatyzacji samochodowej. Skutecznie usuwa z układu wszelkie niebezpieczne zanieczyszczenia. Tym samym chroni zdrowie kierowcy i jego pasażerów. Dlatego też warto dowiedzieć się, jak działa sprzęt tego typu i kiedy należy z niego korzystać.
Zalety i zasada działania wytwornicy ultradźwiękowej
Wytwornice pary korzystające z ultradźwięków znajdują się na wyposażeniu niejednego serwisu klimatyzacji. Z urządzeń tego typu chętnie korzystają także prywatni kierowcy, ponieważ dzięki nim mogą samodzielnie dezynfekować układ. Wytwornice takie jak znajdujące się w ofercie sklepu Wega, który działa na rynku od 1999 roku, cieszą się popularnością z kilku powodów. Skutecznie odkażają klimatyzację i wnętrze pojazdu, usuwają nieprzyjemne zapachy z kokpitu, również wonie utrzymujące się od dłuższego czasu, czyszczą też nawet największe zabrudzenia parownika i nawiewu. Bardzo ważne jest też to, że ultradźwiękowe wytwornice pary niszczą bakterie, wirusy, pleśnie i grzyby obecne w samochodzie.
By spełniła swe zadanie, wytwornicę wraz z płynem dezynfekującym należy umieścić we wnętrzu auta. Natomiast zasadę działania wyjaśnia pracownik sklepu Wega:
Urządzenie wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 Hz. One z kolei reagują na rozpylany w pojeździe płyn dezynfekujący. Zmieniają go w mgiełkę składającą się z mikroskopijnych cząstek. Tak rozpylany preparat dociera do każdej części układu klimatyzacji.
Mgiełka odkażająca wypełnia całe wnętrze samochodu. Co ważne, efekty jej pracy utrzymują się dłużej niż w przypadku ozonowania. Sprzęt do rozpylania ozonu również znajduje się w asortymencie wspomnianego wcześniej sklepu, w którym zakupić można także narzędzia oraz części do diagnostyki, naprawy i wymiany podzespołów systemu klimatyzacji samochodowej. Warto też wiedzieć, że płyn używany w wytwornicy jest nieszkodliwy dla środowiska, kierowcy i pasażerów.
Częstotliwość odgrzybiania klimatyzacji
Osobom prywatnym opłaca się inwestować w akcesoria i urządzenia do czyszczenia klimatyzacji dlatego, że tę czynność należy wykonywać dość często. Przeważnie kierowcy przypominają sobie o dezynfekcji przy okazji uzupełniania czynnika chłodzącego. Niestety jest to poważny błąd. Układ należy odgrzybiać przynajmniej raz w roku. W starszych modelach pojazdów można nawet nieco częściej. Istnieją też sytuacje, w których rocznik pojazdu nie ma znaczenia. Gdy z klimatyzacji wydobywa się nieprzyjemny zapach, to znak, że przyszedł czas na czyszczenie, nie tylko ze względu na doznania zapachowe. W zaniedbanej instalacji znajdują się czynniki chorobotwórcze, a długie obcowanie z nimi może mieć fatalne skutki dla każdej osoby przebywającej w aucie.