Artykuł sponsorowany

Jak działa skup surowców wtórnych?

Jak działa skup surowców wtórnych?

Skup surowców wtórnych ma dwie ważne zalety. Pierwsza z nich to wsparcie działań na rzecz ochrony środowiska, a druga kwestia to możliwość prowadzenia dochodowej działalności.  Skupy złomu są ogromnym wsparciem dla zwiększania skali recyklingu i umiejętnego gospodarowania odpadami. Wyprodukowanie 1 tony aluminium może generować nawet 15 ton odpadów, dlatego recykling jest istotny.

Jak działa skup surowców?

Skup surowców wtórnych to działalność, która za różnego rodzaju tworzywa oferuje zapłatę. Kwota, którą można uzyskać, zależy od rodzaju sprzedawanych surowców oraz od ich ilości. Ze względu na swoją wartość największą możliwość zysku zapewniają metale kolorowe, np. aluminium, miedź, cyna, cynk oraz stopy metali. Proces przetwarzania może zająć nawet 2 miesiące. Początkowo należy dokonać wstępnej selekcji surowców, następnie oczyścić i usunąć wszelkie nadruki, kolory i inne dodatki, aby później przetopić wybrany materiał i stworzyć z niego bryłę czystego surowca gotowego do dalszego użycia czy sprzedaży do producentów oferujących produkcję opartą na tego rodzaju tworzywach.

Jakie rodzaje surowców można sprzedać w skupie?

Specjalista z firmy Piskorstal podpowiada, że do najczęściej kupowanych surowców wtórnych zalicza się:

  • metale kolorowe: aluminium, brąz, cynk, miedź, mosiądz, nikiel, ołów, znal,

  • złom elektroniczny: zbędne lub uszkodzone sprzęty elektroniczne,

  • złom stalowy: wsadowy i niewsadowy,

  • makulaturę: gazetową, kartonową i mieszaną,

  • tworzywa sztuczne: folię polietylenową, nakrętki, opakowania PET, polipropylen, poliwęglan,

  • szkło.

Puszki, skrzynki po napojach, palety to jedne z popularniejszych produktów przyjmowanych w skupach. Firmy zajmujące się tematyką surowców wtórnych często wprowadzają dodatkowe usługi do oferty. Dzięki temu staje się ona bardziej kompleksowa. Dobrym przykładem może być złomowanie pojazdów nie nadających się do dalszego użytku, które w Polsce jest obowiązkowe. Wygodnym rozwiązaniem jest także odbiór zalegających surowców z domu lub innego wskazanego przez klienta miejsca.

Działalność przedsiębiorstw zajmujących się skupowaniem surowców wtórnych jest niezmiernie ważna dla ochrony środowiska naturalnego. Warto korzystać z ich usług, aby mieć realny wpływ na przyrodę, ale także możliwość zdobycia dodatkowych środków finansowych za coś, co nie jest nam już potrzebne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz