Artykuł sponsorowany

Jak działa sauna?

Jak działa sauna?

Nie bez powodu saunę określa się lekarstwem zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Regularne poddawanie się takiej formie terapii zapewnia piękną i zdrowo wyglądającą skórę, a dodatkowo redukuje stres i przemęczenie. Nic dziwnego - ich główną przyczyną jest najczęściej zanieczyszczenie toksynami, a wysoka temperatura skutecznie się ich "pozbywa". Jakie procesy zachodzą w naszym ciele w czasie każdej wizyty w saunie? Dobrze to wiedzieć, decydując się na pierwszą wizytę.

 

Działanie sauny

Najprościej rzecz ujmując, seans w saunie polega na wystawieniu ciała na działanie wyjątkowo wysokiej temperatury. Kilkunastominutowy seans ma miejsce w pomieszczeniu nagrzanym nawet do 100°C, co rozgrzewa skórę do 42°C, a temperaturę ciała podnosi o jeden stopień. W wyniku tych działań organy wewnętrzne zaczynają odczuwać niewielką gorączkę. Ten stan z kolei wzmaga produkcję ciałek krwi odpowiadających za odporność oraz walkę z wirusami i bakteriami. Cierpiąc na niewielkie przeziębienie można się zatem przygotować na znaczną poprawę zdrowia po wizycie w saunie.


Pojedynczy seans nie ogranicza się jedynie do wystawiania ciała na działanie gorąca. Najlepsze i najzdrowsze efekty można uzyskać za pomocą gry w ciepło-zimno z własnym organizmem. Bezpośrednio po seansie warto ochłodzić się początkowo na świeżym powietrzu, a następnie zastosować naprzemiennie gorący i zimny prysznic. To dodatkowo zwiększy poziom ukrwienia i rozluźni napięte mięśnie. - Odczuwalna poprawa zdrowotna i tego typu otrzeźwienie to również doskonały sposób na dobre samopoczucie, relaks i pozbycie się codziennego stresu. Również przemęczone osoby powinny spróbować sauny. Jedna sesja budzi do życia prawie tak samo dobrze, jak poranny jogging - przekonuje specjalista firmy SF Sauny.


Inne rodzaje sauny
Poza klasycznym, opisanym wyżej typem, istnieje również kilka innych rodzajów saun. W biosaunie temperatura jest mniejsza, ale zwiększa się wilgotność powietrza, co odpowiada za szybsze pocenie. Biosauna działa na układ krążenia i normalizuje zbyt wysokie ciśnienie krwi. W łaźni parowej temperatura nie przekracza 40-50°C, a wilgotność powietrza sięga prawie 100%. Ciało poci się niemal błyskawicznie. Idealny dodatek dla tego typu sauny stanowią olejki eteryczne, działające relaksująco na mięśnie lub ułatwiające oddychanie.


Terapia dla każdego
Niebywałe właściwości płynące dla ciała i ducha w ramach regularnych seansów sprawiają, że sauna staje się coraz bardziej pożądanym elementem wyposażenia domów. Wielu ludzi uwzględnia jej stworzenie na etapie projektu domu, niektórzy aranżują już istniejące wnętrza. Dobre firmy zajmujące się tego typu realizacjami zapewniają pomoc na każdym etapie: od projektu sauny, doboru najlepszego pieca po możliwość dostarczenia specjalnych kamieni i akcesoriów. - Decydując się na firmę cieszącą się uznaniem ma się właściwie gwarancję bezproblemowej instalacji sauny, która będzie cieszyć bezproblemową jakością przez długi czas użytkowania - podsumowuje specjalista SF Sauny. - Sauna jest doskonałym sposobem na skuteczne oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn. Warto z niej korzystać regularnie w ramach zdrowej i świadomej troski o własne ciało. - dodaje.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz