Artykuł sponsorowany

Jak działa hospicjum domowe w ramach zakładu Medi Kompleks Sp. z o.o.?

Jak działa hospicjum domowe w ramach zakładu Medi Kompleks Sp. z o.o.?

Hospicjum Domowe Królowej Apostołów w Wiśniowej dla Dzieci i Dorosłych to miejsce działające w ramach zakładu Medi Kompleks Sp. z o.o. Pracownicy niosą pomoc osobom w okresowym stanie choroby. Kto może skorzystać z tej opieki, jacy specjaliści pracują w hospicjum i w jaki sposób wygląda pomoc? Zapraszamy do lektury!

Kto może skorzystać z opieki w hospicjum domowym?

Pacjenci z czynną, udokumentowaną, postępującą chorobą kwalifikują się do opieki prowadzonej przez Hospicjum Domowe Królowej Apostołów w Wiśniowej dla Dzieci i Dorosłych. Są to osoby, które potrzebują systematycznej opieki pielęgniarskiej w celu poprawy jakości życia i dla których nie jest zapewnione leczenie przedłużające życie. Dzieci w wieku poniżej 18 lat mogą również uczęszczać do hospicjum domowego. To osoby cierpiące na raka i inne nieuleczalne choroby spowodowane między innymi: czynnikami zakaźnymi, uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego, zwyrodnieniem układu nerwowego, chorobami genetycznymi lub poważnymi i złożonymi wadami wrodzonymi.

Jak otrzymać pomoc w hospicjum?

Warunkami, które musi spełnić osoba ubiegająca się o pomoc w hospicjum domowym, są:

  • skierowanie od lekarza,

  • zakończenie leczenia potwierdzone odpowiednimi dokumentami,

  • zgoda pacjenta albo jego rodziny,

  • ubezpieczenie,

  • kwalifikacja lekarza z hospicjum.

Opieka w Hospicjum Domowym Królowej Apostołów w Wiśniowej dla Dzieci i Dorosłych jest uzupełnieniem opieki prowadzonej przez lekarza rodzinnego i pielęgniarki środowiskowej. W hospicjum pracują także: pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholodzy, kapłani i wolontariusze.

Jak wygląda opieka w hospicjum?

Opieka nad chorym ma na celu zapewnienie optymalnej jakości życia. Najważniejszym założeniem Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej dla Dzieci i Dorosłych działającego w ramach Medi Kompleks Sp. z o.o. jest ścisła współpraca personelu z pacjentem, a jej celem jest zaznajomienie chorego i rodziny ze zbliżającą się śmiercią oraz ograniczenie lub wyeliminowanie bólu i innych zaburzeń fizycznych i dolegliwości, takich jak: obrzęki, odleżyny, nudności, zaparcia, wymioty, które mogą wystąpić w trakcie choroby. Pacjent może liczyć na regularne wizyty lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów lub psychologa.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz