Artykuł sponsorowany

Jak działa hipnoterapia prowadzona przez Instytut Medeo?

Jak działa hipnoterapia prowadzona przez Instytut Medeo?

Wiele osób zmagających się z problemami w życiu codziennym i zawodowym czy też ze złą kondycją fizyczną i psychiczną szuka pomocy u lekarzy. Ci natomiast stosują leczenie farmakologiczne, które jedynie maskuje przyczyny dolegliwości. Tymczasem wszystko, co się z Tobą dzieje w znacznym stopniu zależy od podświadomości. Dlatego Instytut Medeo oferuje hipnoterapię, która pomaga pozbyć się problemów i osiągnąć sukces w życiu osobistym oraz zawodowym.

Czym jest hipnoterapia?

Hipnoterapia to jak sama nazwa wskazuje połączenie hipnozy i terapii. A mówiąc dokładniej, jest to rodzaj psychoterapii, w której trakcie stosuje się techniki hipnotyczne. Zastosowanie hipnozy podczas procesu psychoterapeutycznego daje znacznie więcej możliwości przepracowania różnego rodzaju problemów. Zazwyczaj hipnoterapia polega na doświadczeniu wglądu w siebie oraz w swoje przeżycia i uczucia, odreagowaniu emocji i ich przeobrażeniu, a także tzw. odpamiętywaniu wspomnień. Natomiast cały proces hipnoterapii zachodzi w stanie poszerzonej świadomości i najwyższej koncentracji.

W jakich obszarach życia pomoże Ci hipnoterapia?

Zastosowanie hipnoterapii jest bardzo szerokie. Poddają się jej osoby zmagające się z uzależnieniami, nerwicami, zespołem PTSD i fobiami, czy też pacjenci, którzy chcą zredukować ból przed zabiegami i operacjami. Oprócz tego hipnoterapia pomaga się zrelaksować i zredukować napięcie mięśniowe oraz wpływa na poprawę samopoczucia. Ale to nie wszystko! Instytut Medeo, którego siedziba zlokalizowana jest w Warszawie, wykorzystuje hipnoterapie do poprawienia jakości życia. Co to oznacza? Metody terapii i coachingu w hipnozie stosowane w Medeo pomogą Ci zarówno w obszarze osobistym, jak i w karierze oraz biznesie. Podczas sesji terapeuta zajmuje się kwestiami takimi jak:

  • emocje i psychika, 
  • osobisty potencjał, 
  • energia do działania, 
  • radzenie sobie ze stresem,
  • problemy ze snem,
  • realizowanie celów w obszarze biznesu i kariery, 
  • nawiązywanie wartościowych relacji i budowanie trwałych związków, 
  • odnalezienie sensu życia, 
  • poradzenie sobie z wypaleniem.

Hipnoterapia w Instytucie Medeo

Instytut Medeo oferuje wiele opcji terapii z zastosowaniem metod hipnotycznych. W ramach sesji terapeuta najpierw zbiera dokładny wywiad na temat sytuacji życiowej, w jakiej znajduje się klient oraz tego, co chciałby w niej zmienić. Następnie przeprowadzana jest sesja terapeutyczna w lekkim transie hipnotycznym, a na koniec terapeuta przedstawia rekomendacje dalszego postępowania. Pozytywne efekty hipnoterapii można zauważyć już po 3 sesjach terapeutycznych. Każda chętna osoba, która nie jest do końca przekonana, może zapisać się na bezpłatną konsultację.

Opracowanie:
Warszawa, Jagielska 50d
tel. 601 581 998
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz