Materiał Partnera

Jak dopasować biżuterię do sukni ślubnej?

Jak dopasować biżuterię do sukni ślubnej?

Każda kobieta chciałaby wyglądać pięknie i zmysłowo na swoim ślubie. Choć wybór biżuterii może wydawać się jednym z łatwiejszych elementów stylizacji, wcale taki nie jest. Nie wystarczy dopasować jej pod kolor obrączek ślubnych. Aby dobrze wypaść na zdjęciach, biżuteria musi właściwie współgrać z suknią, butami, stylem kobiety, a także ubiorem partnera.

Obrączki ślubne – czy muszą pasować?

Obrączki ślubne zazwyczaj wybiera się na zasadzie rodzaju metalu, który oboje partnerów noszą codziennie. Choć w dzisiejszych czasach nie muszą być w takim samym stylu, jak reszta biżuterii, dopasowane obrączki wyglądają o wiele estetyczniej na zdjęciach i filmach ślubnych. Warto zdecydować się na jeden rodzaj metalu i całą stylizację wybierać właśnie na tej podstawie. Dla kobiet, które noszą na co dzień białe złoto, a chciałby zdecydować się na klasyczne podczas ślubu, idealnym rozwiązaniem będzie wybór biżuterii dwukolorowej.

Kolor sukni, a rodzaj biżuterii

Pierwszym kryterium, które należy brać pod uwagę wybierając ślubną biżuterię jest kolor sukni. Zwykle wyróżnia się dwie podstawowe kategorie: barwy ciepłe i zimne. Do wszystkich odcieni beżu, ecru, żółci i brązów idealnie nadaje się klasyczne złoto. Srebro oraz złoto białe zaś idealnie współgra z kolorami chłodnymi, takimi jak śnieżna biel i błękity.

Jak uniknąć efektu choinki przy błyszczących dodatkach?

Ślub jest wyjątkowym wydarzeniem, dlatego każda kobieta chciałaby wyglądać perfekcyjnie i rzucać się w oczy. Istnieje cienka granica pomiędzy przyciągającą spojrzenia, błyszczącą stylizacją, a przepychem. Wybierając suknię ozdobioną cyrkoniami lub brokatowymi dodatkami, lepiej nie stawiać na ostentacyjne, diamentowe diademy, grube bransolety i długie, wiszące kolczyki. Błyszczące dodatki będą doskonałym rozwiązaniem przy skromnych, delikatnych i zwiewnych sukienkach.

Czego unikać?

Stylizacje ślubne powinny kojarzyć się z lekkością i niewinnością, dlatego dobrze jest zrezygnować z  ciężkiej i zbyt ordynarnej biżuterii. Duże kamienie i kolorowe cyrkonie lepiej zachować na poprawiny, natomiast na samą ceremonie zaślubin wybrać delikatne łańcuszki. Wiele kobiet decyduje się na założenie pereł, lecz należy pamiętać, że nie zawsze pasują one do nowoczesnych kreacji.

Gdzie kupić biżuterię ślubną?

Choć większość młodych par udaje się do popularnych sieci sklepów jubilerskich, wybór mniej znanych, prywatnych firm gwarantuje niepowtarzalność. Firma Jubilerska Wojciuch oferuje szeroki wybór unikatowych pierścionków, kolczyków oraz naszyjników idealnie nadających się na biżuterię ślubną.

Opracowanie:
Kołaczkowo, Wrzesińska 41A
tel. 61 438 51 51
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz