Materiał Partnera

Jak dokładnie wygląda proces przygotowania oprzyrządowania odlewniczego?

Jak dokładnie wygląda proces przygotowania oprzyrządowania odlewniczego?

Stworzenie omodelowania odlewniczego to skomplikowany proces, który wymaga zastosowania nowoczesnych technologii. Niezbędne jest zachowanie ogromnej precyzji, co pozwala na wykonanie wszystkich detali określonych w uprzednio przygotowanym projekcie. Jak zatem przebiega wieloetapowy proces przygotowania oprzyrządowania odlewniczego w profesjonalnych zakładach?

Projekt

Stworzenie oprzyrządowania odlewniczego daje możliwość produkcji seryjnej wybranych detali. Odlewy muszą być zrealizowane bardzo dokładnie, co zagwarantuje zgodność stworzonego wyrobu z założeniami projektowymi. Uprzednio przygotowany wzór lub dokumentacja związana z konkretnym modelem to elementy niezbędne w początkowym etapie procesu. Na ich podstawie specjaliści wykonują bryłę 3D przedstawiającą gotowy wyrób, a następnie przechodzą do uwzględnienia najważniejszych kwestii technologicznych

Następnym krokiem w procesie przygotowania oprzyrządowania odlewniczego jest realizacja trójwymiarowego rysunku. W tym zakresie pod uwagę bierze się wiele czynników, spośród których należy wyróżnić: podział modelu, ilość rdzeni,  pochylenia odlewnicze czy naddatki na obróbkę. Profesjonalne wykonanie omodelowania odlewniczego to zadanie dla profesjonalistów, takich jak np. firma Solidgru. Jest ona w stanie kompleksowo zrealizować nawet najtrudniejsze zlecenia, tworząc tym samym oprzyrządowanie gotowe do produkcji jednostkowej jak i seryjnej . Jak wyglądają dalsze etapy jego tworzenia?

Frezowanie CNC

Na trójwymiarową bryłę nakłada się następnie ścieżki obróbcze, a po ukończeniu tego etapu specjaliści zajmujący się tworzeniem oprzyrządowania odlewniczego zajmują się frezowaniem CNC. Sterowana numerycznie obróbka pozwala na uzyskanie pożądanej dokładności detalu i wysoką powtarzalność. Dzięki temu w przygotowanych modelach nie jest konieczne wprowadzanie wielu poprawek, a jedynie zrealizowanie najważniejszych modelarskich prac wykończeniowych. Warto też pamiętać, że modele mogą być nie tylko luźne, ale także ułożone na specjalnej płycie wraz z układem zalewania. Tak przygotowane oprzyrządowanie odlewnicze jest zgodne z oczekiwaniami klienta, jednak ze względu na wieloetapowy proces jego tworzenia należy zlecić tego typu prace wyłącznie profesjonalnemu zakładowi świadczącemu takie usługi.

Opracowanie:
Grudziądz, Kulerskiego 11
tel. 600 051 893
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz