Materiał Partnera

Jak dobrze wybrać ubezpieczenie na życie?

Jak dobrze wybrać ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie zabezpiecza przyszłość naszą i bliskich – jak wybrać ubezpieczenie na życie, by otrzymać wsparcie w przypadku nieprzewidzianych sytuacji? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta ani jednoznaczna, istnieją jednak pewne wskazówki, które z pewnością pomogą dobrać odpowiednie ubezpieczenie.

Polisa na życie – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Zanim podpiszesz się pod ubezpieczeniem zwróć uwagę na poniżej wypisane zagadnienia:

  • Dla kogo ma być ubezpieczenie na życie – tylko dla Ciebie, czy dla całej rodziny? Wbrew pozorom ubezpieczeniowe rodziny, nie jest ubezpieczeniem grupowym – takie polisy dotyczą np., szkół. Jeżeli chcesz ubezpieczyć rodzinę, wybierz ubezpieczenie indywidualne w wariancie rodzinnym. Taka polisa może obejmować nawet do 10 osób.
  • Czas trwania umowy – najkrótsze umowy mają 12 miesięcy, jednak polisę można zawrzeć na dłuższy termin – nawet do kilkudziesięciu lat.
  • Co ma obejmować polisa? W podstawowym wariancie polisa obejmuje tylko zgon z przyczyn naturalnych – wtedy świadczenie otrzymują bliscy ubezpieczonego. Jednakże podstawową wersję można rozszerzyć o umowy dodatkowe – zwiększa się wtedy wysokość składki, ale również zwiększa się zakres ochrony. W tym wypadku świadczenie może obejmować również: urazy, zachorowania, rehabilitację, narodziny dziecka i inne.
  • Czego polisa, którą zamierzasz wykupić, nie obejmuje. Często świadczenie pieniężnie nie będzie wypłacone, jeżeli doznasz urazu pod wpływem alkoholu, w przypadku zbyt długiego lub zbyt krótkiego pobytu w szpitalu.
  • le wynosi odszkodowanie w przypadku każdego ze zdarzeń, które obejmuje ubezpieczenie.
  • Ile wynosi miesięczna składka


Gdzie szukać informacji o polisie na życie?

Wszelkie szczegółowe informacje na temat danej polisy, znajdziesz w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Jednakże ten dokument jest bardzo rozległy. Porównanie różnych ubezpieczeń na życie nie jest łatwym zadaniem – tutaj  z pewnością przyda się pomoc eksperta. Specjaliści z firmy Pogoda & Nieruchomości i Ubezpieczenia tłumaczą, że pomoc doradcy ubezpieczeniowego polega na przeprowadzeniu wywiadu z potencjalnym klientem. W  tym wywiadzie będą zwracali uwagę, na elementy wymienione powyżej, jak również na takie czynniki jak: wiek, stan zdrowia, zdolność do pracy rodzaj wykonywanej pracy. Te informacje pomogą im dobrać dla Ciebie najlepszą ofertę – na przykład jeżeli jesteś kierowcą, zaproponują ci rozszerzenie podstawowej polisy o ubezpieczenie komunikacyjne.
Opracowanie:
Rzeszów, pl. Wolności 15 lok. 4A
tel. 17 858 12 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz