Materiał Partnera

Jak dobrze spakować rzeczy do przeprowadzki?

Jak dobrze spakować rzeczy do przeprowadzki?

Przeprowadzka często wiąże się z nerwami i pośpiechem. Nie warto jednak zostawiać przygotowywania i pakowania rzeczy do transportu na ostatni moment. Ich odpowiednie rozmieszczenie, a przede wszystkim zabezpieczenie w kartonach zminimalizuje ryzyko uszkodzenia zawartości podczas przewożenia pakunków samochodem. Najwięcej uwagi należy poświęcić delikatnym i kruchym przedmiotom.

Niezbędne artykuły przeprowadzkowe

Nieodłączną część organizacji przeprowadzki stanowi przygotowanie dostatecznej liczby kartonów oraz innych pojemników, do których zapakujemy cały nasz dobytek. Ważne, aby były one trwałe i wykonane z mocnej tektury, najlepiej falistej. Tego typu materiał jest odporny na duże obciążenia i dobrze zabezpiecza rzeczy podczas transportu. Takie artykuły można odnaleźć na przykład w ofercie producenta opakowań kartonowych Grem, posiadającego własny sklep internetowy. Im wyższa gramatura kartonu, tym grubsza będzie tektura, z której jest wykonany, co przekłada się bezpośrednio na trwałość. Niezbędne okażą się też różnego rodzaju przekładki, folia bąbelkowa oraz taśma klejąca. Warto także zaopatrzyć kartony w etykiety, na których umieścimy informacje, co znajduje się w środku. Można też w ten sposób oznaczyć pakunki, które wymagają szczególnej ostrożności, jeśli spakujemy do nich delikatne i kruche przedmioty.

Szklane artykuły

To rzeczy, które wymagają szczególnego zabezpieczenia przed potłuczeniem się. Dno kartonu najlepiej wyściełać ścierką kuchenną. Każdy przedmiot należy owinąć folią lub ręcznikiem papierowym. Talerze można układać w stosie po maksymalnie dziesięć sztuk, umieszczając pomiędzy kolejnymi naczyniami kawałki tekturowych przekładek. Wolne przestrzenie w kartonie najlepiej wypełnić folią bąbelkową, która unieruchomi elementy zastawy i będzie je amortyzować w razie zsunięcia się kartonu podczas jazdy. Opakowanie koniecznie należy opatrzyć informacją, że w środku znajduje się szkło, co będzie sygnałem, żeby zachować ostrożność podczas jego przenoszenia.

Pakowanie książek

Kartonowe pudła do przeprowadzki idealnie nadają się do umieszczenia w nich książek lub płyt CD i DVD. Warto pamiętać o zaklejeniu dna taśmą klejącą, aby opakowanie nie otworzyło się pod wpływem ciężaru umieszczonych w środku przedmiotów podczas przenoszenia. Książki należy układać poziomo, jedna na drugiej. W pionowej pozycji mogłyby ulec zniszczeniu. Nie można także przepakowywać kartonów. Po pierwsze muszą być możliwe do podniesienia, a po drugie niedomknięta i wybrzuszona klapa spowoduje zsuwanie się innych opakowań na niej ustawionych w samochodzie. Dla bezpieczeństwa lepiej rozłożyć książki do kilku mniejszych kartonów niż próbować upychać wszystkie na siłę do jednego dużego pudła.

Transport kartonów

Umieszczając pudła w samochodzie najlepiej kierować się ich zawartością. Tutaj przyda się ich opisanie. Kartony z najcięższymi i najwytrzymalszymi rzeczami najlepiej układać na samym dole stosu. Na górze należy umieścić te zawierające szkło, rzeczy plastikowe lub elektronikę. Stąd bardzo dobrym sposobem jest pogrupowanie pakowanych przedmiotów według tego typu kategorii, co przełoży się na logiczne rozmieszczenie pakunków w bagażniku. Jeden karton warto przeznaczyć na rzeczy codziennego użytku, które musimy mieć pod ręką, aby nie szukać gorączkowo po przybyciu do nowego mieszkania niezbędnych przedmiotów, np. szczoteczki do zębów.

Opracowanie:
Ruda Śląska, Matejki 16
tel. 32 342 12 60
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz