Artykuł sponsorowany

Jak dobrze dobrać oprawki do okularów korekcyjnych?

Jak dobrze dobrać oprawki do okularów korekcyjnych?

Okulary to dzisiaj nie tylko narzędzie, które chroni i koryguje wzrok. To także modny gadżet, dodatek do garderoby. Noszące je osoby chcą czuć, że oprócz spełnienia podstawowej funkcji okulary współgrają z ich stylem i wyglądem. Dobrze dobrane okulary uzupełniają wizerunek, dodają uroku, podkreślają osobowość, a także gwarantują lepsze samopoczucie i większą pewność siebie. Warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które ułatwią podjęcie trafnej decyzji u optyka.   

Okulary korekcyjne dopasowane do kształtu twarzy

Rozróżniamy kilka podstawowych rodzajów kształtu twarzy. To właśnie od tego czynnika zależy, które oprawy warto wybrać dla siebie. W ich doborze z pewnością pomoże Ci wykwalifikowany pracownik salonu optycznego, takiego jak Salon Optyczny Maxima. Poniżej znajdziesz kilka podstawowych zasad dopasowania oprawek okularowych do typu twarzy.

  • Twarz okrągła charakteryzuje się podobną szerokością i wysokością. Wyróżnia ją często niższe czoło, pełne policzki oraz zaokrąglony podbródek. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku oprawki, które optycznie wyszczuplą i wydłużą twarz: prostokątne lub kwadratowe. Unikać powinno się opraw okrągłych.
  • Również kwadratowa twarz cechuje się zbliżoną szerokością i wysokością, jednak z mocno zaznaczonym podbródkiem i szerokim czołem. W tym wypadku warto wybierać oprawy owalne bądź okrągłe, które wysmuklą twarz, a także złagodzą ostre rysy.
  • Twarz trójkątna to taka, w której czoło jest szerokie i wysokie, natomiast podbródek jest wysunięty, spiczasty. Jeśli masz taki kształt twarzy, wybierz oprawki okrągłe, owalne.
  • Twarz owalna odznacza się szerokimi kośćmi policzkowymi, dość wysokim czołem oraz zaokrąglonym podbródkiem. Do tego typu twarzy możesz dobrać praktycznie każdy rodzaj oprawek, zwracając uwagę, by były tak szerokie jak najszersza część twarzy.

Rodzaje oprawek okularowych

Gdy wiesz już, jaki kształt opraw pasuje do Twojej twarzy, zwróć uwagę na materiał, z których zostały one wykonane. Wybór jest szeroki.

Oprawki okularowe z tworzyw sztucznych charakteryzują się wysoką trwałością. Są grubsze od metalowych, ale przy tym bardzo lekkie. Tego typu oprawki są łatwe do uformowania. To duży atut, ponieważ właśnie dzięki temu na rynku dostępnych jest wiele ciekawych wzorów, co pozwala na dobranie idealnych oprawek plastikowych do kształtu twarzy. Wadą oprawek z tworzyw sztucznych jest brak nanośników, przez co nie jesteśmy w stanie dopasować oprawki do nosa.

Oprawki metalowe są mniej widoczne i bardziej delikatne. W tym przypadku wybór kolorów i wzorów jest szeroki, chociaż mniejszy niż w pierwszej opcji. Zaletą są nanośniki, które ułatwiają odpowiednie dopasowanie do twarzy. Wadą zaś jest ich mniejsza trwałość.

Oprawki na żyłkę klasyczną obudowę posiadają jedynie w górnej części. Ich dolną część podtrzymuje żyłka. Takie oprawki są subtelne, eleganckie i lekkie. Z kolei okulary patentki w ogóle nie mają oprawek. Soczewki połączone są ze sobą mostkiem i przymocowane bezpośrednio do zauszników. Okulary tego typu są praktycznie niewidoczne.

Opracowanie:
Kędzierzyn-Koźle, Grunwaldzka 16
tel. 77 483 19 89
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz