Materiał Partnera

Jak dobrać prowadnicę do szuflady?

Jak dobrać prowadnicę do szuflady?

Szuflady są meblem, które mogą mieć zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu lub w pracy. Aby jednak dobrze służyły nam na długie lata, należy dobrać do nich odpowiednie prowadnice. Na co należy zwrócić uwagę przed ich zakupem? Sprawdźmy.

Wysuw, długość oraz ruch prowadnicy

Aby odpowiednio dobrać prowadnice, należy zwrócić uwagę na takie parametry szuflady, jak wysuw oraz długość. W pierwszym przypadku trzeba sprawdzić, na jaką odległość wysuwa się szuflada – może się zdarzyć, że jest to ¾ prowadnicy, a także cała jej długość. Ta z kolei określana jest jako najdłuższy wymiar całkowicie wysuniętej prowadnicy.

Podczas czynności wysuwania można zaobserwować ruch prowadnicy. Jeżeli jest on postępowy – wszystkie elementy poruszają się równocześnie, a ruch jest płynny i cichy. W przypadku ruchu teleskopowego element prowadnicy, który jest przymocowany do szuflady, wysuwa się całkowicie i zabiera za sobą kolejny element, co sprawia, że ruch ten realizowany jest etapami.

Obciążenie ważnym parametrem

Prowadnice można także zbadać pod kątem odporności na cykliczne obciążenia. Zależą one od częstotliwości użycia tych elementów w danej branży. Wiadomo jednak, że obciążenie statyczne powinno być dwukrotnie większe od nośności nominalnej. Obciążalność może się jednak obniżyć, gdy zamontujemy prowadnice płasko pod spodem szuflady.

Jeżeli szuflada jest dosyć szeroka, należy zastosować prowadnice o wyższej obciążalności oraz większym przekroju poprzecznym. Producent powinien określić, jakie prowadnice pasują do szuflady o danej szerokości oraz głębokości – w tej kwestii karty charakterystyki poszczególnych modeli powinny być dokładnie opisane.

Gdzie można zakupić wysokiej klasy prowadnice?

Prowadnice firmy BLUM i FGV znajdują się w asortymencie przedsiębiorstwa Drewex-Detal, która świadczy usługi w zakresie sprzedaży artykułów wyposażenia mebli i wnętrz. W ofercie firmy są również akcesoria do pielęgnacji drewna, drzwi przesuwne do szaf, fronty aluminiowe, elementy drewniane, takie jak: listwy przypodłogowe, kątowniki i deski, części do samodzielnego montażu mebli, karnisze, zlewozmywaki, krzesła, stoły, wkręty, śruby, nakrętki oraz odzież BHP.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz