Materiał Partnera

Jak dobrać oprawy okularowe do kształtu twarzy? – Optyk Oczytanie

Jak dobrać oprawy okularowe do kształtu twarzy? – Optyk Oczytanie

Wybór odpowiednich opraw okularowych bardzo często stanowi nie lada wyzwanie. I choć może Ci się wydawać, że dany model będzie pasował do Twojej twarzy idealnie, to po nałożeniu okularów na nos okazuje się, że nie wygląda to zbyt dobrze. Jak zatem dobrać oprawki do kształtu twarzy? Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a także ofertą salonu Optyk Oczytanie. Miłej lektury!

Jaki masz kształt twarzy?

Pierwszym krokiem przy wyborze oprawek do okularów jest oczywiście określenie kształtu twarzy. Podstawowym przewodnikiem jest tutaj czoło, kości policzkowe oraz linia żuchwy. Jeśli są bardziej kanciaste i równe (linia podbródka, policzków i skroni jest mocno zaznaczona), prawdopodobnie jesteś posiadaczem kwadratowej twarzy. Natomiast jeśli Twoja twarz jest dłuższa niż szersza, może to wskazywać na jej owalny kształt. Z kolei „miękkie” rysy, zaokrąglony podbródek, pełne policzki oraz zbliżona wysokość i szerokość twarzy to buzia okrągła. Trójkątne rysy charakteryzują się natomiast łagodną linią szczęki, wysokim oraz szerokim czołem, a także mocno zaznaczonym podbródkiem. W przypadku problemów z wyborem opraw okularowych, możesz oczywiście liczyć na pomoc salonu Optyk Oczytanie w Jaśle, który oferuje kompleksowe usługi w zakresie diagnostyki wad wzroku i doboru okularów korekcyjnych. Firma dysponuje nowoczesnym sprzętem, umożliwiającym wykonywanie dokładnych badań optometrycznych oraz komputerowego badania ostrości wzroku. W ofercie przedsiębiorstwa Optyk Oczytanie znajdziesz m.in.: szkła korekcyjne, przeciwsłoneczne modele z polaryzacją i ochroną przed promieniowaniem UV, soczewki kontaktowe, nakładki polaryzacyjne, czy etui do okularów.

Kształt twarzy a dobór okularów

Jeśli Twoja buzia jest kwadratowa, dobrym wyborem mogą okazać się zaokrąglone okulary z cieńszymi oprawkami. Dzięki temu złagodzisz efekt mocno kanciastych linii, o których mówiliśmy. Natomiast jeśli jesteś posiadaczem okrągłej twarzy i szukasz odpowiednich opraw okularowych, świetnym pomysłem jest zrównoważenie „miękkich” linii odważnymi, bardzo wyraźnymi kantami. Okulary z prostokątnymi oprawkami świetnie wyostrzą łagodne rysy twarzy. W przypadku buzi podłużnej postaw na szerokie i owalne, ale nisko osadzone oprawki. Jednak zazwyczaj do tego typu twarzy pasują praktycznie wszystkie kształty okularów. Posiadacze szerszego czoła, łagodnej linii szczęki oraz mocno zaznaczonego podbródka powinni szukać delikatnych, zaokrąglonych bądź owalnych opraw. Dobrym wyborem będzie również kształt motyla. Aby znaleźć idealnie dopasowane oprawy do kształtu twarzy, odwiedź salon Optyk Oczytanie w Jaśle.

Opracowanie:
Jasło, Karmelicka 3
tel. 792 133 133
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz