Materiał Partnera

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Odpowiedni dobór okularów jest bardzo ważny – w końcu codziennie nosimy je na nosie. Warto więc zadbać o to, by dobrze pasowały do naszych rysów. Wybierając oprawki, nie ma sensu przesadnie ulegać chwilowym modom. Ważniejsze jest to, byśmy dobrze się w nich czuli. Jeśli odpowiednio dobierzemy okulary do naszej twarzy, będą one świetnie wyglądać i podkreślać naszą urodę.

W Twoim stylu

Rzadko kupujemy więcej niż jedną parę okularów korekcyjnych. Okularnicy swoje oprawki noszą na co dzień. Ważne jest więc, żeby pasowały one do ich stylu oraz podkreślały urodę. Okulary mogą nam dodawać klasy, sprawić, że będziemy wyglądać niebanalnie, nawet w zupełnie zwyczajnym ubraniu. Wypada więc przyłożyć się do wyboru oprawek, tak, byśmy długo byli z nich zadowoleni. Warto stawiać na odważne rozwiązania, które nadadzą naszej twarzy wyrazistego charakteru. Trzeba jednak uważać, by nie wpakować się w modową pułapkę – dlatego, wybierając oprawki, należy polegać na poradach dobrego optyka.

– Wiemy, że wygląd to często być albo nie być, więc stale obserwujemy modę. Sprowadzamy najświeższe kolekcje. Dlatego znajdziesz u nas modne oprawy okularowe wielu znanych dyktatorów mody i wiele marek.  Chętnie też pomożemy Ci dobrać te najlepsze, pasujące do Twojej urody i przeznaczenia – mówi Wrzos Sławomir. Salony optyczne, które prowadzi jego firma, przyciągają okularników bardzo szeroką ofertą oprawek świetnej jakości.

W okularach Ci do twarzy!

Żeby okulary ładnie się na nas prezentowały i podkreślały nasze rysy, muszą zostać odpowiednio dobrane do owalu naszej twarzy. Jest kilka podstawowych zasad, których warto się trzymać, jeśli chcemy, by po latach nie wstydzić się swoich zdjęć w starych oprawkach. Osoby o tak zwanej kwadratowej twarzy – z szerokim czołem i mocną szczęką, swoje rysy mogą wygładzić, dzięki owalnym lub tak zwanym kocim oprawkom. Ważne, by były one choć odrobinę zaokrąglone – kanciaste okulary nie służą ludziom o takich rysach. Prostokątne oprawy sprawdzą się natomiast świetnie u osób o twarzy okrągłej. Dobrze też, jeżeli będą one w wyrazistych, ciemnych kolorach. Pozwoli to optycznie wydłużyć naszą buzię. Do twarzy trójkątnej – z szerokim czołem i wąskim podbródkiem – najlepiej pasują okulary mocno podkreślające oczy – tu również sprawdzi się charakterystyczny, koci kształt. Największe pole do manewru podczas wyboru okularów w salonie optycznym mają ludzie o twarzach owalnych – właściwie wszystkie kształty oprawek im pasują. Okularnicy o owalnej twarzy to szczęściarze, którzy zawsze mogą pozwolić sobie na najmodniejsze oprawki – we wszystkim wyglądają dobrze!

Opracowanie:
Lublin, Królewska 13
tel. 81 743 65 92
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz