Materiał Partnera

Jak dobrać odpowiednią przyczepę do naszych potrzeb oraz auta?

Jak dobrać odpowiednią przyczepę do naszych potrzeb oraz auta?

Każda osoba, która chociaż raz w życiu przeprowadzała gruntowny remont mieszkania, przeprowadzałą się czy budowała dom, doskonale wie, jak ciężko jest przewieźć niektóre rzeczy. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zakupem przyczepy. Nie może to być jednak spontaniczna decyzja, ponieważ przyczepa musi zostać ubezpieczona, a następnie zarejestrowana w wydziale komunikacji. Przed zakupem, należy jednak wybrać odpowiednią przyczepę. Jak tego dokonać? Dowiedz się.

Jaką przyczepę wybrać?

Zanim zaczniesz sprawdzać konkretne modele przyczep oraz porównywać ich parametry, musisz zastanowić się nad własnymi potrzebami. Jeżeli będziesz przyczepy używał jedynie okazjonalnie, żeby przewieźć produkty o niewielkiej masie, wystarczy Ci jedynie przyczepka o mniejszej ładowności, bez hamulców, która jest znacznie tańsza. Warto rozważyć zakup takiej przyczepy, ponieważ jeśli nie będziemy przewozić ciężkiego sprzętu, to po prostu lepsza i droższa przyczepa nawet nam się nie przyda. Jeśli np. prowadzisz firmę budowlaną czy też jesteś w trakcie budowy domu, taka przyczepa może niestety okazać się niewystarczająca. W takiej sytuacji powinieneś rozejrzeć się za przyczepami, które posiadają hamulce najazdowe, a także amortyzatory. Przyczepy możemy również podzielić na ciężkie i lekkie. Dopuszczalna masa całkowita przyczepy lekkiej nie może przekroczyć 750 kg, jednak według przepisów nie musi być wyposażone w hamulce. Przyczepa ciężka powinna ważyć więcej niż 750 kg. Musi być wyposażona w hamulec najazdowy.

Czym kierować się przy wyborze przyczepy?

Parametry przyczepy również są niezwykle ważne. Ze względu na bezpieczeństwo, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary przyczepy. Musi być dostosowana do wymiaru samochodu. Bardzo ważna jest także ładowność. Może Ci się wydawać, że im wyższa, tym lepiej. Należy się tu jednak dobrze zastanowić, ponieważ może się okazać, że przyczepa o maksymalnej możliwej ładowności nie będzie Ci wcale potrzebna. Jej zakupów wówczas będzie nieopłacalny. Pamiętajmy także o jakości wykonania konstrukcji. Podwozie może mieć kształt litery V bądź T. W niektórych przyczepach istnieje możliwość regulacji podwozie. Wówczas należy sprawdzić, czy klapy są odpowiednio zabezpieczone. Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np. BWW Sp. z o.o., której specjalizacją jest produkcja przyczep. Korzystając z usług takiej firmy, będziemy mieć pewność, że kupowany przez nas produkt jest wysokiej jakości. Jest to bowiem niezwykle ważne.

Opracowanie:
Liniewo 2
tel. 58 687 80 55
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz