Materiał Partnera

Jak dobrać meble do sypialni? Sprawdzone zestawy sypialniane

Jak dobrać meble do sypialni? Sprawdzone zestawy sypialniane
Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy prawie aż jedną trzecią życia. To tu regenerujemy siły po długim dniu i z energią witamy dzień następny. Podstawę wyposażenia tego wnętrza powinno stanowić oczywiście wygodne łóżko. Nie mniejsze znaczenie mają jednak też inne meble. Ich dobór można znacznie ułatwić i przyspieszyć, decydując się na gotowy zestaw sypialniany.


To niezwykle praktyczne rozwiązanie pozwala oszczędzić czas potrzebny na poszukiwania pasujących do siebie elementów, niejednokrotnie okazuje się też opcją bardziej atrakcyjną pod względem ekonomicznym. Minimalizuje w dodatku ryzyko „skompletowania” mebli, które pasują do siebie tylko pozornie – de facto różniąc się minimalnie odcieniem czy cechując rozmiarami zaburzającymi proporcje wnętrza.

Harmonijne połączenie

Meble wchodzące w skład zestawu sypialnianego wykonane są zaś zazwyczaj z tych samych materiałów i zaprojektowane tak, by dopełniać się zarówno przestrzennie, jak i stylistycznie. Jak podpowiada przedstawiciel serwisu KupujemyMeble.pl, wystarczy połączyć je z dodatkami takimi jak dywan, pościel lub zasłony utrzymane w podobnej gamie kolorystycznej – i już mamy sypialnię urządzoną ze smakiem i polotem.

Ład i harmonia, osiągnięte dzięki zastosowaniu zestawu sypialnianego, stwarzają znacznie lepsze warunki do efektywnego wypoczynku niż wizualny rozgardiasz, jaki często jest efektem ustawienia obok siebie mniej lub bardziej przypadkowych elementów wyposażenia. Oprócz warstwy estetycznej istotną rolę odgrywa tutaj również aspekt funkcjonalny mebli, które pomagają utrzymać przyjemny dla oka, kojący nerwy porządek.

Wszystko na swoim miejscu

Obok łóżka znajdą się bowiem stolik lub szafka nocna, gdzie trzymać będziemy książkę, szklankę z wodą czy ładujący się przez noc telefon. Możemy odłożyć tam też stosowany wieczorem krem do rąk, biżuterię czy okulary, które nie będą skazane już na pozostawienie w przypadkowych miejscach. Decydując się na zakup łóżka i takiej szafki w zestawie, zyskujemy pewność, że meble będą ze sobą współgrały nie tylko wizualnie, ale też choćby pod względem wysokości – dobranej tak, by z jednej strony łatwo było sięgnąć po wybrany przedmiot, ale jednocześnie nie dało się go przypadkowo strącić przez sen.

Funkcję organizacyjną pełni też oczywiście nieodzowna w każdej sypialni szafa lub komoda (z których możemy ewentualnie zrezygnować chyba wyłącznie wtedy, gdy dysponujemy osobną garderobą). W takim pojemnym meblu przechowywać można nie tylko ubrania, ale też np. ręczniki czy pościel. Dzięki temu, że komoda bądź szafa korespondują stylistycznie z niewiele mniejszym gabarytowo łóżkiem, łatwiej jest uniknąć efektu przytłoczenia, nawet we wnętrzach o stosunkowo niewielkim metrażu – co stanowi kolejną niewątpliwą zaletę zestawów sypialnianych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz