Materiał Partnera

Jak dobrać kwiaty do dekoracji ślubu i wesela?

Jak dobrać kwiaty do dekoracji ślubu i wesela?

Nieodłącznym elementem dekoracyjnym każdego ślubu są kwiaty. Począwszy od bukietów, poprzez ozdobę stołów weselnych, po niewielkie butonierki i kwiaty upiększające fryzurę. Raczej nikt nie wyobraża sobie bez nich takiej uroczystości. Każda para chce, by ten najważniejszy dzień był niezapomniany i wyjątkowy pod każdym względem. Wśród wielu gatunków kwiatów trudno dokonać ostatecznego wyboru. Co może pomóc podczas wyboru kwiatów ślubnych?

Bukiety ślubne

Najważniejszymi bukietami ślubnymi są bukiet panny młodej oraz świadkowej. Poza tymi, bukiety mogą pojawić się także na stołach weselnych i stanowić ich wyjątkową dekorację. Pomimo tego, że gatunków kwiatów jest naprawdę wiele, to najczęściej do bukietów ślubnych są wybierane: amarylisy, które są dość drogie, jednak niezwykle stylowe i piękne; chabry - delikatne, niebieskie kwiaty pomogą stworzyć przyjazny klimat uroczystości; dalie - w przystępnej cenie, oznaczają radość. Możemy wyróżnić tu także: eustomę, frezję, goździki, piwonie i róże. Ważną zasadą jest dobór kwiatów wykorzystanych w bukiecie do pozostałych dekoracji kwiatowych oraz wybór roślin sezonowych, co znacznie zmniejsza koszty wydane na ich zakup. Niektóre kwiaciarnie oferują zamówienie nietypowych kwiatów na indywidualne zlecenie klienta.

Ważne zasady

Żeby cała otoczka kwiatowa związana ze ślubem oraz z weselem przebiegła sprawnie i korzystnie dla pary młodej, należy zastosować się do kilku podstawowych zasad dotyczących tej właśnie kwestii. Po pierwsze, należy złożyć zamówienie w kwiaciarni z odpowiednim wyprzedzeniem. Ma to zwłaszcza znaczenie, jeśli zamawiamy nietypowe kwiaty do swojego bukietu. Oczywiście nie można zapomnieć o wyborze motywu przewodniego, w którym dany kwiat i kolorystyka będą odgrywały główną rolę zapewniając spójność całej kompozycji. Styl bukietu powinien także uwzględniać styl sukni. Zwiewne, koronkowe suknie korzystnie ozdobi bukiet w stosowanych, jasnych kolorach, w luźnej formie. Niewątpliwie warto także zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju dodatki kwiatowe, jak butonierka dla pana młodego, która również powinna pasować do bukietu panny młodej. Ciekawym urozmaiceniem jest także biżuteria florystyczna i dodatki do fryzury. Warto skorzystać z usług kwiaciarni, która oferuje kompleksową stylizację ślubu i wesela.

Bukiet ślubny i dodatki florystyczne to ważne elementy dekoracyjne każdego ślubu. Baccara to kwiaciarnia, której pracownicy oferują szeroki wybór kwiatów i wykonanie różnorodnych dekoracji wpływających na oprawę tej ważnej uroczystości.

Opracowanie:
Legionowo, Jagiellońska 9d lok. 2
tel. 602 647 884
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz