Materiał Partnera

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Chcesz zmienić fryzurę? Myślałaś o grzywce, ale nie jesteś przekonana, czy będzie pasowała do twojego kształtu twarzy? Grzywka to uniwersalny element fryzury, który pasuje niemal każdej kobiecie. Nie wierzysz? Sprawdź sama.

Grzywka do owalnej twarzy

Twarz owalna jest uznawana za idealny kształt twarzy, do której pasuje niemal każda fryzura. W przypadku grzywki najlepiej prezentuje się grzywka prosta lub lekko pofalowana. Osoby, które chcą optycznie skrócić twarz i podkreślić jej symetryczność, mogą zdecydować się na lekko ukośne cięcie.
Owalna twarz nie lubi przyklapniętych fryzur pozbawionych objętości, dlatego warto postawić na lekkie fale. Grzywka też powinna być lekko pofalowana – taki zabieg dodaje fryzurze lekkości i dziewczęcości.

Grzywka do okrągłej twarzy

Panie o twarzy okrągłej mają zazwyczaj kompleksy i chcą zamaskować „dziecięce” rysy. Przy takim kształcie grzywka to strzał w dziesiątkę – odpowiednio ścięta wyszczupli twarz i nada jej poważniejszego wyglądu. W przypadku okrągłej buzi doskonale sprawdzi się półokrągła i zwiewna grzywka – dłuższa po bokach i krótsza pośrodku. Równie efektowna będzie delikatna, lekko pocieniowana grzywka ułożona na jednym boku.
Do okrągłej twarzy najlepiej pasują długie i proste włosy z przedziałkiem na boku. Kiedy przedziałek znajduje się na środku, wzrok kieruje się automatycznie na centrum twarzy; przedziałek po boku tworzy wrażenie lekkiej asymetrii, odwracając uwagę od realnego kształtu.

Grzywka do kwadratowej twarzy

Kwadratowa twarz to duże wyzwanie dla stylisty. Aby mieć pewność, że grzywka zostanie dobrze dopasowana do kształtu twarzy, warto skorzystać z usług renomowanego fryzjera-stylisty, takiego jak Wiki Salon fryzjerski Urszula Rudzka. Ostre rysy, broda i wyraźnie zarysowane czoło, wymagają odpowiedniego cięcia, które złagodzi rysy twarzy. Absolutnie niewskazane jest geometryczne cięcie, które jedynie spotęguje wrażenie ostrego kształtu twarzy. Równie złym wyborem jest prosta i ciężka grzywka „od garnka”, która nada wrażenia ciężkości i optycznie poszerzy twarz. O wiele lepszym wyborem jest lekko postrzępiona grzywka z asymetrycznym cięciem lub lekko podkręcona grzywka swobodnie opadająca na czoło. 

Grzywka do trójkątnej twarzy

Kobiety o trójkątnej twarzy bardzo chętnie noszą grzywki. To fryzura stworzona dla Pań z dużym, szerokim czołem i małą, wyraziście zarysowaną brodą. Taki kształt twarzy polubi się zarówno z grzywką cięższą, jak i ciętą na boki. Ta druga opcja jest szczególnie polecana Paniom, które lubią eksperymentować z fryzurami i stylizować je na różne sposoby, tworząc kontrolowany nieład na głowie.

Opracowanie:
Rzepin, Mickiewicza 16B
tel. 793 001 295
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz