Materiał Partnera

Jak dobrać fotel gamingowy dla gracza?

Jak dobrać fotel gamingowy dla gracza?

Każdy pasjonat gier komputerowy, oprócz szerokiego biurka, dużego monitora, ergonomicznej myszki i wyposażonego w wydajny profesor i najnowszą kartę graficzną komputera powinien posiadać porządny i wygodny fotel gamingowy. Pozwala on na zachowanie wygody w czasie grania, swobodę ruchu, a także zapobiega bólom kręgosłupa, które mogą pojawić się po wielu godzinach spędzonych na wirtualnej rozgrywce. Jak dobrać fotel gamingowy do indywidualnych potrzeb gracza?

Zalety posiadania fotela gamingowego

Fotele gamingowe wyglądają zupełnie inaczej, niż typowe krzesła biurowe. Nic dziwnego – pełnią inną rolę. Osoba pracująca przy biurku, nawet przy komputerze, zachowuje się inaczej, niż wciągnięty w rozgrywkę gracz. Do jego głównych celów należy zapewnienie odpowiedniego podparcia pleców i karku podczas gry, w której nierzadko trudno o krótkie przerwy dla rozprostowania ścięgien i mięśni.

Wybierając fotel dla gracza dobrze jest udać się do sklepu meblowego, aby przymierzyć się do wielu typów krzeseł. Dopiero później można szukać online podobnych parametrów połączonych z różnymi funkcjami dodatkowymi w miejscu takim, jak Sklep Meblowy "Duo". Zapewnia on szeroki wybór krzeseł gamingowych w szerokich widełkach cenowych, z których każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Jakie podstawowe wymiary trzeba znać?

Podstawowe parametry

Istotny w fotelu gamingowym jest oczywiście rozmiar siedziska, który powinien być dostosowany do gabarytów gracza. Podobnie ma się sprawa z oparciem – jego kształtem i wysokością, a także maksymalnym obciążeniem. Warto zwrócić uwagę, czy krzesło posiada poduszki oraz czy można je regulować, a także z jakich materiałów jest zrobiony mebel. O trwałości fotela gamingowego będzie świadczyła informacja o wypełnieniu oraz konstrukcji – najlepiej, by była ze stali.

Funkcje dodatkowe

Krzesła gamingowe mają wiele funkcji dodatkowych. Należą do nich możliwość regulowania poszczególnych elementów, np. maksymalny kąt odchylenia. Jeśli gracz lubi na wpół leżąco odpoczywać między poszczególnymi częściami rozgrywki, powinien wziąć to pod uwagę.

Regulowane będzie także podparcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowymi i szyjnym. Oparcie powinno mieć regulację pozwalającą na dostosowanie go do naturalnej krzywizny użytkownika.

Wysokość oraz szerokość można zmieniać także w podłokietnikach. To bardzo ważna funkcja, pozwalająca na przyjęcie wygodnej pozycji. Fotel gracza może posiadać ponadto: mechanizm kołysania („tilt”), kieszenie na pady czy przekąski albo podnóżek.

Design krzesła gamingowego

Krzesła gamingowe wyróżniają się designem, którego próżno szukać w dziale z fotelami biurowymi. Przypominają zazwyczaj nieco miejsce kierowcy w samochodzie wyścigowym. Często są one ciemne, lecz bywają także takie z białymi lub pastelowymi obiciami. Posiadają dodatkowe elementy ozdobne w jaskrawych, najczęściej czerwonych lub pomarańczowych kolorach, które znajdują się także w logo firm produkujących gamingowy sprzęt komputerowy.

Opracowanie:
Lublin, Łęczyńska 52
tel. 81 745 10 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz