Materiał Partnera

Jak dbać o szyberdach?

Jak dbać o szyberdach?

Szyberdach to element samochodu, który z pewnością umila nam jazdę oraz zapewnia przyjemną ochłodę w trakcie podróży w upalne dni. Na rynku możemy spotkać wiele modeli począwszy od tych najprostszych z ręcznym napędem, czyli korbką, a skończywszy na zaawansowanych mechanizmach elektrycznych. Jednakże musimy pamiętać o odpowiedniej konserwacji tego elementu, żeby zagwarantować jego długą żywotność.

Szyberdach - alternatywa dla klimatyzacji?

Obecnie w nowych samochodach klimatyzacje są montowane seryjnie nawet w podstawowych wersjach wyposażenia samochodu. Dawniej jednak nie można było sobie pozwolić na takie rozwiązanie, gdyż był to po prostu luksus. Zaczęto więc montować szyberdachy, które na przestrzeni lat stawały się coraz popularniejsze. Dzisiaj montowane są w samochodach również z klimatyzacją. Na przestrzeni lat konstrukcje te ewoluowały, dzięki czemu mamy obecnie szeroką dywersyfikację tych urządzeń. Możemy wyróżnić szyberdachy otwierane ręcznie i elektrycznie. Mechanizm elektryczny jest na pewno rozwiązaniem znacznie wygodniejszym. Co więcej, wyróżniamy różne sposoby otwierania szyberdachów. Mogą być otwierane za pomocą harmonijek lub na zasadzie uchylania okna. Możemy spotkać też dachy panoramiczne, które także zaliczają się do szyberdachów. W tym przypadku mamy dach, przez który możemy spoglądać w niebo i podziwiać piękną pogodę lub przelatujące samoloty. Dzięki zastosowaniu szyberdachów w samochodach nie musimy wcale korzystać z klimatyzacji. Nie otwierając szyb bocznych samochodu i tym samym nie narażając się na nieprzyjemne podmuchy wiatru na wysokości naszej głowy możemy schłodzić wnętrze samochodu. Nie ma nic lepszego niż zapach świeżego powietrza podczas podróży samochodem.

Jak odpowiednio dbać o szyberdach?

Rozkoszując się wygodą jaką daje nam szyberdach musimy pamiętać, że jest to także mechanizm, który może ulec uszkodzeniu lub znacznie skrócić swoją żywotność, jeżeli odpowiednio nie zadbamy. Najważniejszą rzeczą o jakiej musimy pamiętać jest jego regularna konserwacja. Podstawową czynnością jest oczywiście jego mycie. Szyberdach jest mechanizmem samochodu, do którego dostają się wszelkiego rodzaju pyły, brud, liście oraz spadające gałązki. Wtedy właśnie, żeby go oczyścić możemy po prostu go dokładnie umyć wodą. Nie musimy się przy tym obawiać, że coś dostanie się do środka tego elementu, gdyż szyberdach wyposażony jest w specjalne kanaliki odprowadzające wodę. Dodatkowo pamiętajmy o parokrotnym w trakcie roku smarowaniu elementów szyberdachów, zby zapewnić im jak najdłuższą żywotność. Ponadto części takie jak prowadnice czy zepsuty silniczek możemy sami wymienić jeśli posiadamy odrobinę wiedzy naprawczej, gdyż są to łatwe w naprawie elementy. Jeśli natomiast nie jesteśmy w stanie samodzielnie przeprowadzić takiej naprawy, warto skontaktować się z firmą Szyberdachy Stolarski, która profesjonalnie zajmuje się montażem oraz naprawą szyberdachów.

Opracowanie:
Wrocław, Wagonowa 3a
tel. 71 359 46 60
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz