Materiał Partnera

Jak dbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie?

Jak dbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie?

Aby uniknąć rychłej konieczności naprawy tapicerki samochodowej, należy prawidłowo o nią dbać. W przypadku tej wykonanej ze skóry istotna jest przede wszystkim systematyczność, bowiem niezadbana szybko straci swój pierwotny, naturalny kolor oraz strukturę. Jak często należy poddawać ją zabiegom pielęgnacyjnym i w jaki sposób trzeba je wykonywać? Zapraszamy do lektury.

Co negatywnie wpływa na wygląd tapicerki skórzanej?

Tapicerka skórzana jest wytrzymała i może przetrwać w praktycznie nienaruszonym stanie wiele lat użytkowania auta. Aby jednak było to możliwe, trzeba zdać sobie sprawę, co najbardziej jej szkodzi. Jest to m.in. kontakt z ostrymi przedmiotami, najczęściej metalowymi guzikami na ubraniach, nieodpowiednie środki pielęgnacyjne, wysokie temperatury i promieniowanie UV, a także drobne tworzywa przyczyniające się do jej ścierania. To właśnie dlatego niezbędne jest regularne kontrolowanie jej stanu i oczyszczanie nawet z drobnych zanieczyszczeń.

Jak dbać o tapicerkę skórzaną?

Jak przyznają eksperci z firmy Auto-Fotel od ponad 25 lat zajmujący się naprawą tapicerki skórzanej i usługami tapicerskimi, pierwszym krokiem jest odkurzanie. Pozwala ono na pozbycie się drobnych ziaren piasku, okruchów oraz innych elementów, które mogą być ostre i rysować skórę. Następnym etapem powinno być wstępne oczyszczenie materiału za pomocą niewielkiej ilości czystej, letniej wody oraz ściereczki z mikrofibry. Dopiero po wstępnej fazie oczyszczania, można przejść do aplikowania środków pielęgnacyjnych. Takie preparaty również powinno nakładać się na delikatną szmatką i bardzo dokładnie rozprowadzać je po skórze, pamiętając również o szczególnie podatnych na uszkodzenia łączeniach.

Jak często czyścić tapicerkę samochodową ze skóry?

Dokładne czyszczenie wraz z aplikacją preparatów pielęgnacyjnych, powinno odbywać się raz na 2 lub 3 miesiące, przy czym samo odkurzanie i czyszczenie za pomocą wody należy wykonywać częściej, najlepiej raz w tygodniu. Pamiętajmy także, aby do tego celu nie używać zwykłych środków kosmetycznych takich jak tłuste kremy, które najczęściej będą trudne do usunięcia i pozostawią plamy na ubraniach pasażerów.

Jeśli pomimo troski o tapicerkę samochodową uległa ona uszkodzeniu, możemy zgłosić się do specjalistów, którzy zadbają o jej odnowienie. Wspomniana wcześniej firma Auto-Fotel zajmie się nie tylko naprawą siedzeń, ale także obszyciem foteli, boczków, kierownicy oraz podłokietników, czyli elementów szczególnie podatnych na uszkodzenia.

Opracowanie:
Warszawa, Robinii 8a
tel. 22 667 72 65
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz