Materiał Partnera

Jak dbać o samochód z instalacją LPG?

Jak dbać o samochód z instalacją LPG?

Właściciele samochodów z instalacją LPG na pewno cieszą się wygodą użytkowania samochodu, niższymi kosztami eksploatacji i mniejszymi wydatkami na paliwo. Należy jednak pamiętać, że posiadanie takiego samochodu wiąże się z koniecznością regularnego serwisowania i przeglądu instalacji, aby mieć pewność, że działa ona tak jak powinna i auto nie stwarza zagrożenia na drodze.

Właściciele samochodów z instalacją LPG powinni postawić na korzystanie z usług miejsc specjalizujących się w serwisowaniu takich instalacji, jak na przykład warsztatu samochodowego Ankor-Serwis. To firma skupiająca profesjonalistów z odpowiednimi kwalifikacjami oraz wiedzą, którzy pomogą bez problemu przejść przez proces wyboru, montażu i regulacji instalacji gazowej. Posiadamy też dostęp do części instalacji LPG, co zdecydowanie skraca czas oczekiwania na usunięcie usterki.

Komu powierzyć montaż instalacji LPG?

Przede wszystkim dużo lepiej samemu dokonać instalacji niż kupić auto z już założoną instalacją gazową. Nadzorując pracę mamy pewność, że wszystkie kroki montażu zostały wykonane należycie. Nieprawidłowo dobrana i zamontowana instalacja stanowi zagrożenie dla nas i naszego samochodu. Może na przykład dojść do zapalenia się mieszanki gazowo- powietrznej. Nie należy kierować się niskim kosztem wykonania usługi, a doświadczeniem i odpowiednim wyposażeniem warsztatu. W Ankor-Serwis zdajemy sobie sprawę, iż montaż instalacji LPG to skomplikowany proces związany z ogólnym stanem samochodu. Zapewniamy fachową pomoc w wyborze odpowiedniego modelu instalacji, diagnostykę w przypadku usterek oraz przeglądy instalacji. Oferujemy kompleksowe usługi przygotowujące do montażu instalacji. Nasza oferta to między innymi:

  • naprawa silnika,
  • naprawa zawieszenia,
  • naprawa układów zawieszenia,
  • regeneracja zacisków hamulcowych,
  • regeneracja maglownic,
  • regeneracja wahaczy,
  • naprawa układu hamulcowego,
  • wymiany rozrządów,
  • wymiany akumulatorów,
  • wymiany klocków hamulcowych.

Jak dbać o samochód z instalacją LPG?

Montaż instalacji gazowej to często niemały wydatek, dlatego chcemy, aby samochód z takim rozwiązaniem posłużył nam przez wiele lat. Na kierowcy spoczywa kilka obowiązków związanych z faktem ingerencji w strukturę auta, które pozwolą wydłużyć życie instalacji gazowej i wyeliminują problemy z jej eksploatacją. Decydując się na gaz powinniśmy pamiętać, że podstawą poprawnego działania auta jest regularny serwis silnika. Trzeba zwrócić uwagę na przyśpieszone zużycie zaworów, tulei i gniazd. Spowolnić ten proces może częstsza wymiana oleju oraz świec zapłonowych. Warto wymieniać filtry, elementy wtrysku gazu czy kontrolować stan uszczelek. Nie wolno zapominać o systematycznej regulacji instalacji gazowej. Trzeba dbać o aktualną homologację butli i jej odpowiednie zabezpieczenie. Korzystając z naszego warsztatu mają Państwo pewność, że pomożemy usunąć każdą awarię i usterkę.

Opracowanie:
Bytom, Witczaka 165
tel. 511 192 366
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz