Materiał Partnera

Jak dbać o samochód ciężarowy?

Jak dbać o samochód ciężarowy?

Samochody ciężarowe mają specjalne wymagania. Nic w tym dziwnego – każdego tygodnia przemierzają tysiące kilometrów i niemalże nieustannie są w trasie. Tak intensywna eksploatacja przekłada się na szybsze zużywanie się części pojazdu i konkretnych podzespołów. Dlatego, aby uniknąć częstych awarii i usterek oraz zapewnić sobie bezpieczną jazdę, powinniśmy regularnie odwiedzać serwis samochodowy. Jaki warsztat wybrać, aby mieć pewność, że nasz pojazd trafił w ręce doświadczonych fachowców? Poznaj nasze wskazówki.

Odpowiednia konserwacja

Samochód dostawczy, który używany jest profesjonalnie, wymaga ze strony kierowcy szczególnej troski. Przede wszystkim należy pamiętać o regularnej wymianie i jakości środków smarnych oraz o wymianie filtrów w układzie napędowych. Zaniedbania na tym polu mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami np. z awariami silnika. Dlatego w pojazdach dostawczych warto oleje i filtry wymieniać częściej niż zakłada to producent. Dzięki odpowiedniej konserwacji rzadziej będziemy musieli odwiedzać mechanika.

Serwis, który specjalizuje się w naprawach samochodów ciężarowych

Jeśli jesteśmy kierowcami pojazdu ciężarowego, pamiętajmy, że nie każdy warsztat będzie przystosowany do potrzeb i gabarytów naszego auta. W końcu samochody ciężarowe są znacznie większe i cięższe niż osobowe. Niezbędne jest więc odpowiednie zaplecze techniczne. Dlatego najlepiej, jeśli wybierzemy miejsce, które specjalizuje się w naprawach pojazdów dostawczych i ciężarowych, jak firma Mega-Trasn-Serwis z Krakowa, która cieszy się uznaniem kierowców. Firma oferuje kompleksowe usługi, terminowość oraz konkurencyjne ceny.

Jakie usterki są najbardziej powszechne?

Przede wszystkim wszelkie awarie silnika. Dlatego warto pamiętać o wymianie oleju i filtrów. Dużym problemem są także kłopoty z elektryką, zwłaszcza gdy awaria ma miejsce podczas  trasy. W samochodach ciężarowych dochodzi także do szybkiego zużycia opon lub ich uszkodzenia. Powszechne są także usterki związane z działaniem alternatora lub rozrusznika. Dlatego tak ważne są regularne wizyty w zaufanym warsztacie samochodowym, w którym nasz pojazd zostanie dokładnie sprawdzony, a wszelkie usterki zostaną znalezione, zanim spowodują większe problemy.

Podróżujmy bezpiecznie i pamiętajmy, że w branży transportowej każdy niepotrzebny postój generuje straty dla firmy. Dlatego postawmy na regularne serwisowanie w specjalistycznej firmie, która zajmuje się naprawą samochodów ciężarowych i dostawczych.

Opracowanie:
Kraków, Biskupińska 7c
tel. 12 653 41 92
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz