Materiał Partnera

Jak dbać o ogród podczas wyjazdu na wakacje?

Jak dbać o ogród podczas wyjazdu na wakacje?
Wakacje to czas wyjazdów, podczas których wiele osób pozostawia swój ogród bez opiekuna. Po przyjeździe można zastać nie tylko wyschnięty trawnik, ale także całkowicie wysuszone mniejsze drzewka i krzewy, które wymagają nawadniania. Szczególnie w czasie upałów i suszy, kiedy wystarczy zaledwie kilka dni bez podlewania, aby rośliny pożółkły. Jedynym rozwiązaniem będzie zapewnienie roślinom właściwej opieki. W jaki sposób możesz to zrobić?

Nadzór członka rodziny

Wyjeżdżając na wakacje, bardzo często prosimy o pomoc członka rodziny lub bliskiego przyjaciela, który podleje w domu kwiaty lub zajmie się domowymi zwierzętami. Jest to dobra opcja, jednak należy pamiętać, aby nie zrzucać na barki bliskich zbyt wielu obowiązków. Tak jak o nakarmienie kota i podlanie kilku doniczek można poprosić przyjaciółkę lub sąsiada, tak proszenie o kompleksową pielęgnację ogrodu jest raczej nietaktowne. Wszystko zależy od wzajemnych relacji. W dzisiejszych czasach trzeba niestety przyznać, że istnieje bardzo mało osób, które bezinteresownie pomogą i dodatkowo będą miały na to czas w wyznaczonym terminie.

W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług amatorskiego ogrodnika, który nie ma zarejestrowanej działalności. Opcja ta kusi niskimi cenami, ale jest ryzykowna. Przede wszystkim zatrudnienie to będzie nielegalne. Pod żadnym pozorem nie wolno płacić z góry bez podpisania umowy! Zdarza się, że nierzetelny ogrodnik znika zaraz po otrzymaniu zapłaty.  

Wynajęcie profesjonalnej firmy

Zdecydowanie się na usługi specjalisty to przede wszystkim bezpieczeństwo. Właściciel ogrodu ma pewność, że po powrocie zastanie posesję w perfekcyjnym stanie i wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Profesjonalną pielęgnacją ogrodów zajmuje się między innymi firma Zielony Hektar, której siedziba znajduje się w miejscowości Łańcut. Doświadczony ogrodnik nie tylko zajmie się pielęgnacją. Doradzi on właścicielowi, w jaki sposób dbać o rośliny, aby prawidłowo się rozwijały – może on objąć ogród również opieką całoroczną.

Korzyści wynikające z wynajęcia ogrodnika to między innymi:

  • nawadnianie i pielęgnowanie roślin pod nieobecność właściciela;
  • możliwość całorocznej opieki (sezonowe przycinanie krzewów i drzew, prace porządkowe);
  • pomoc w zakładaniu ogrodu i wprowadzaniu nowych roślin;
  • zakładanie i pielęgnacja trawników;
  • doradztwo w zakresie mniej znanych roślin.  

Ogrody znajdujące się pod opieką specjalistów przez cały rok bardzo dobrze się prezentują. Nawet w okresie jesienno-zimowym, kiedy większość drzew gubi liście. Opieka nad ogrodem to nie tylko dbanie o rośliny, ale także wykonywanie niezbędnych prac porządkowych na jego terenie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz