Materiał Partnera

Jak dbać o garnitur?

Jak dbać o garnitur?

Garnitur zakładamy na swój ślub, na urodziny członka rodziny czy przyjaciela, na komunię, chrzest lub bierzmowanie swojego dziecka. Często jeden garnitur służy nam przez wiele lat, o ile nasza sylwetka się nie zmieniła i wciąż możemy zapiąć się na każdy guzik koszuli czy marynarki. Aby garnitur wyglądał dobrze i nienagannie przez cały ten okres czasu, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja materiału. Jak to zrobić? Odpowiadamy!

Zakup odpowiedniego garnituru

Przede wszystkim, należy zacząć od najważniejszego, czyli od zakupu odpowiedniego garnituru. Jak wszyscy wiemy moda przemija. To, że kupiłeś na imprezę kumpla garnitur w finezyjny wzorek, nie oznacza, że jest to dobra stylizacja na pogrzeb czy komunię. Jeśli szukasz czegoś uniwersalnego, co posłuży ci przez kilka lat, postaw na klasykę, czyli czerń lub ciemne odcienie niebieskiego. Jest to zdecydowanie coś, co nie wyjdzie z mody, będziesz wyglądać dobrze, a także ta odzież posłuży ci kilka dobrych lat.

Jak wieszać spodnie od garnituru? Jak wieszać marynarkę?

Pierwsze i najważniejsze - odpowiednie wieszanie garnituru. Wracasz zmęczony po imprezie i co dalej? Marynarkę rozwieszasz na szerokim, drewnianym wieszaku, a spodnie na specjalnym wieszaku do spodni. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Plastikowe czy metalowe wieszaki mogą nie być na tyle mocne, aby utrzymać swój kształt pod ciężką marynarką. Ich deformacja, może skutkować uszkodzeniem czy odkształceniem się garnituru. Podobnie jest ze spodniami. Odpowiedni wieszak to koszt kilku czy kilkunastu złotych a z pewnością przedłuży ich żywot.

Postaw na jakość!

Niezależnie od tego jak będziesz dbać o swój garnitur, finalnie najważniejsza jest jakość. Wybierz nie tylko odpowiedni fason, ale także i materiał. Dobrą opcją jest garnitur na miarę, dopasowany do każdego typu sylwetki czy do rozmiarów indywidualnych. Takie usługi oferuje, np. firma ModaStyl w Bochni. Klient sam decyduje o modelu, wybiera tkaninę, podszewkę, guziki oraz opcję wykończenia.

Czyszczenie garnituru. Jak czyścić garnitur?

Garnitur, po każdym wyjściu, powinno się czyścić specjalną szczotką. O ile nie ma na nim plam czy zabrudzeń to szczotka świetnie poradzi sobie z usunięciem paprochów czy kurzu. W przypadku plam lub zapachu potu nie wkładaj go do pralki, oddaj to fachowcom! Pocieranie plam czy nieumiejętna próba wyprania ich może skończyć się trwałym odbarwieniem materiału, a na to już niestety nie ma ratunku.

Opracowanie:
Bochnia, Proszowska 1
tel. 14 611 30 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz