Artykuł sponsorowany

Jak dbać o elektronarzędzia na budowie i w warsztacie.

Jak dbać o elektronarzędzia na budowie i w warsztacie.

Elektronarzędzia są podstawowym wyposażeniem technicznym każdej ekipy budowlanej, remontowej czy innych specjalizujących się w usługach technicznych. Aby efektywnie wykorzystywać ich możliwości oraz maksymalnie wydłużyć ich życie, należy stosować się do kilku podstawowych zasad użytkowania i konserwacji. Opierają się one na wiedzy z zakresu mechaniki, elektryki oraz zjawisk zachodzących w procesach budowlanych.

Warunki pracy i przechowywanie elektronarzędzi

O każdy sprzęt, przyrząd roboczy należy dbać i właściwie go użytkować. Nie należy narażać ich na deszcz, nadmierną wilgoć innego pochodzenia, czy nadmierną ekspozycję na słońce. Mocne opryskanie mokrą zaprawą może być tak samo szkodliwe dla specjalistycznych elektronarzędzi, jak zanurzenie ich w wodzie. W trakcie użytkowania należy dbać także o uszkodzenia mechaniczne, w tym upadki urządzeń, uderzenia, czy przecięcia przewodu zasilającego.

Wynajem elektronarzędzi formą oszczędzania nie tylko dla osób prywatnych

Prowadząc firmę budowlaną, nawet dysponując najwyższej jakości sprzętem, zaawansowanymi technologicznie narzędziami nie jesteśmy w stanie uniknąć awarii, usterek. Aby uniknąć przestojów w pracy, utraty dobrego imienia firmy, wynikającego z niedotrzymania terminów robót warto w sytuacji problemów ze sprzętem wynająć maszyny budowlane od firm specjalizujących się w tej dziedzinie usług. Przykładem może być tu firma Budrent Serwis - Piotra Siary. Firma specjalizująca się w wynajmowaniu sprzętu budowlanego służy pomocą nie tylko osobom prywatnym w dokonywaniu napraw i prac budowlanych. Wspiera działanie również profesjonalnych firm, dostarczając:

  • maszyny budowlane
  • elektronarzędzia
  • sprzęt spawalniczy.

Wypożyczasz elektronarzędzia – dbaj o ich elektrykę i stan fizyczny

Ze strony elektrycznej, użytkując elektronarzędzia, należy zawsze włączać i wyłączać urządzenie bez obciążenia (ewentualnie na poziomie minimalnym). Chodzi o to, że obciążone narzędzie pobiera duże natężenie prądu, to z kolei wypala styki wyłączników i odpowiedzialne jest za groźne przepięcia na nim i na wirniku w trakcie przełączeń. Powinniśmy baczyć na połączenia elektryczne na wtykach i przełącznikach oraz odpowiedni przekrój przedłużaczy zasilających. Im dłuższy przedłużacz, tym większy przekrój przewodów.

Istotnym zagadnieniem są warunki termiczne pracy urządzeń. Profesjonalne urządzenia przeznaczone są zazwyczaj do pracy ciągłej w pełnym obciążeniu, ale i tutaj wskazany jest umiar i baczenie na temperaturę. Błędem jest wyłączanie urządzenia nagrzanego. Urządzenie mocno zagrzane powinno popracować bez obciążenia na wysokich obrotach przez kilkadziesiąt sekund, celem wstępnego schłodzenia najbardziej rozgrzanych elementów. Dopiero po tej czynności możemy je wyłączyć i odstawić do ostygnięcia.

Opracowanie:
Wola Luborzycka 20
tel. 509 294 877
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz