Materiał Partnera

Jak dbać o dłonie podczas sprzątania?

Jak dbać o dłonie podczas sprzątania?
Wielokrotnie zdarza się, że po sprzątaniu mieszkania, swędzą nas dłonie, są one popękane i zaczerwienione. Wygląda to nieestetycznie, ale przede wszystkim jest to bardzo niekomfortowe dla osoby, u której takie podrażnienie wystąpiło. Spowodowane jest to często myciem naczyń, myciem podług i tego typu pracami. Może być to efekt zwykłego podrażnienia skóry, a może być to efekt alergii.

Czy to alergia?

Czerwone przebarwienia na dłoniach, swędzenie, a następnie pękanie skóry. Najczęstszą tego przyczyną jest podrażnienie. Powodują je często środki chemiczne używane podczas sprzątania domu. Często do tego dochodzą warunki atmosferyczne, jakie obecnie panują, tj. gorące i suche powietrze oraz ostre słońce, które osusza naszą skórę. Najczęściej jest to podrażnienie, warto jednak się dowiedzieć, czy przyczyną tychże objawów nie jest alergia. Objawy są bardzo podobne, jednak skutki mogą być o wiele poważniejsze. Ażeby to zrobić, konieczna jest przynajmniej obserwacja. W przypadku podejrzenia alergii na dany środek warto zaobserwować, w jaki sposób rozchodzi się wysypka, po zetknięciu się z danym płynem. W przypadku alergii pojawić mogą się na dłoniach pęcherzyki, bolesne pęknięcia, mocne swędzenie skóry. Jeśli objawy te występują i rozchodzą się szybko, po zetknięciu z określonymi środkami czystości, należy natychmiast zrobić badanie alergologiczne. Jeśli jest to tylko podrażnienie (które także nie należy do najprzyjemniejszych uczuć), można ograniczyć skutki uboczne, do minimum.

Jak zadbać o dłonie podczas sprzątania?

Pierwszą zasadą, jaką trzeba bezwzględnie przestrzegać, jest zakładanie rękawiczek jednorazowych, do sprzątania. Jest to podstawa, której trzeba się bezwzględnie trzymać, jeśli chcemy uniknąć podrażnień. Wymienić też warto chemię gospodarczą na lepszej jakości. Taką zakupić można np. w  sklepie firmy Grupa Psc. Można też wybrać naturalne środki czystości, których skład nie będzie tak podrażniał skóry użytkownika. Pomoże z pewnością także skorzystanie z kremu ochronnego, na czas sprzątania. Najlepiej aby w składzie kremu była zawarta gliceryna i silikon. Zapewnią one ochronę przed szkodliwymi czynnikami, zapobiegając przy tym odparowywaniu wody. Na koniec zostaje oczywista zasada, bez której nie tylko będziemy regularnie się męczyć z podrażnioną skórą, ale także możemy szybko nabawić się choroby. Chodzi o mycie rąk po każdym sprzątaniu. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ podczas sprzątania styczność mieliśmy nie tylko ze środkami czystości, ale i zanieczyszczeniami, w których z pewnością zdążyły rozwinąć się różnego rodzaju bakterie.

Opracowanie:
Bytom, ks. prym. Stefana Wyszyńskiego 13
tel. 796 020 332
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz