Materiał Partnera

Jak dbać o czystość w obiektach przemysłowych i gastronomicznych? Najlepsze środki czyszczące.

Jak dbać o czystość w obiektach przemysłowych i gastronomicznych? Najlepsze środki czyszczące.

Zarówno w przemyśle, jak i w hotelach czy gastronomii utrzymanie czystości pomieszczeń może sprawiać duży kłopot. Duże przestrzenie, przez które nieustannie przewija się znaczna liczba osób, to idealne warunki do powstawania zanieczyszczeń. Jednocześnie odpowiednie warunki sanitarne to często wymóg, który należy bezwzględnie spełniać. Jak dbać o czystość w takich obiektach? Ważne jest wykorzystanie najlepszej chemii przemysłowej.

Czyste posadzki i podłogi

Posadzki należą do powierzchni najbardziej narażonych na zabrudzenia. W dodatku mogą mieć one różnorodny, często bardzo trudny charakter. Nie tylko w zależności od rodzaju posadzki, ale też jej umiejscowienia należy stosować odpowiednie środki czystości. Uporczywe bywają szczególnie plamy z olejów lub innych substancji tłustych. W takim przypadku dobrze zastosować alkaliczny koncentrat, który doczyści powierzchnię, nie uszkadzając jej struktury. Do podłóg zabezpieczonych poliuretanem lub innymi polimerami należy wykorzystać specjalny środek. Odpowiednio skoncentrowany płyn z precyzyjnie opracowanym składem poradzi sobie nawet z usunięciem gumy czy kauczuku.

Niezwykle ważne, aby wyczyszczoną posadzkę dokładnie zakonserwować. Odpowiednie produkty znaleźć można pośród profesjonalnej chemii przemysłowej. Emulsja zabezpieczająca zapobiegnie osiadaniu i wnikaniu w strukturę podłogi nowych zanieczyszczeń i nada jej atrakcyjny wygląd.

Nieskazitelne dywany i tapicerka

Powierzchnie tapicerowane i dywany często są bardzo trudne w czyszczeniu, ponieważ brud wnika głęboko w ich strukturę. Dodatkowo silne środki chemiczne lub inwazyjne zabiegi łatwo mogą je uszkodzić. Dlatego ważne, aby zainwestować w takie wykładziny, dywany i tapicerkę, które są wytrzymałe oraz odporne na zabrudzenia. Niezależnie od rodzaju wybranych materiałów, nie sposób jednak uniknąć ich okresowego czyszczenia. Jak mówi ekspert Hurtowni Środków Czystości Dlux: W czyszczeniu tapicerek i dywanów najlepiej sprawdza się pranie ekstrakcyjne. W przypadku mniejszych powierzchni można też zastosować pranie ręczne. Oferta naszej hurtowni obejmuje specjalistyczne środki do obu tych procesów. Rozprowadzone na zabrudzonej powierzchni zgodnie z instrukcją użycia i starannie odkurzone pomogą pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń oraz nadadzą powierzchniom świeży zapach.

Sanitariaty wypucowane na błysk

Nie wolno zapominać również o sanitariatach. Wilgotne środowisko stwarza idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów, dlatego pomieszczenia sanitarne często czyści się nawet wielokrotnie w ciągu dnia. Specjalistyczne środki do sanitariatów powinny w swoim składzie zawierać chlor lub kwas metanosulfonowy – substancje, które oczyszczają i dezynfekują, nie uszkadzając jednocześnie czyszczonych powierzchni. Dobrze dobrany środek przemysłowy pomoże też pokonać wszelkie osady, rdzę i zacieki, sprawiając, że łazienka będzie lśnić czystością.


Opracowanie:
Szczecin, Jana Henryka Dąbrowskiego 60
tel. 91 434 20 95
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz