Materiał Partnera

Jak czyścić tapicerkę samochodową?

Jak czyścić tapicerkę samochodową?

Sprzątanie samochodu to czynność, za którą niektórzy kierowcy przepadają, a niektórzy nie. Nie ulega wątpliwości, że jednak jest ona koniecznością. Zdecydowanie czyste wnętrze auta wpływa pozytywnie na komfort jazdy, ale nie tylko - zabezpiecza również przed trwałymi zabrudzeniami. Rzecz jasna, tę czynność możemy wykonać samodzielnie, jednak nie zawsze mamy na to czas, a także nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Jak czyścić tapicerkę samochodową? Co jest ważne? O tym w dzisiejszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Jak samodzielnie wyczyścić samochód?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, jesteśmy w stanie samodzielnie wyczyścić nasz samochód, jednak bardzo ważne jest to, aby wszystkie czynności z tym związane były wykonane w odpowiedniej kolejności. Cały proces powinniśmy zacząć od wyciągnięcia wszystkich przedmiotów, które na co dzień wozimy w samochodzie. Ten krok z pewnością ułatwi cały proces czyszczenia samochodu.

Kolejnym krokiem jest użycie odkurzacza z wąska końcówką - za jego pomocą odkurzamy wszystkie powierzchnie (również tapicerkę). Wszystkie wąskie miejsca, szczeliny, możemy wyczyścić za pomocą pędzelka lub używając do tego substancji ,,slime” - są one lepkie i półpłynne, doskonale wnikają w szczeliny i zbierają zanieczyszczenia. Natomiast jeżeli chodzi o czyszczenie kokpitu - użyjmy do tego specjalny środek, który kupimy w większości sklepów oraz zwykłej miękkiej ściereczki. Równie ważnym elementem, o który musimy dbać, są szyby - do ich wyczyszczenia najlepiej użyć detergent, który zawiera albo ocet.

Tapicerka - jak prać?

Pranie tapicerki nie należy do prostych czynności, a wykonywanie jej na własną ręką może być trochę ryzykowne - istnieje ryzyko, że powstaną plamy, które z pewnością nie będą się dobrze prezentować. Jednak na rynku prosperuje wiele specjalistycznych firm, które fachowo zajmują się praniem tapicerki samochodowej. Warto korzystać z ich usług. Dlaczego? O tym poniżej.

Do zalet korzystania z firm piorących zaliczamy m.in. dużą oszczędność czasu. Każda firma, która zajmuje się praniem tapicerki posiada specjalistyczny sprzęt oraz środki czystości pozwalające w krótkim czasie i z dużą dokładnością pozbyć się kurzu, jak i plam. Kolejną zaletą jest niezaprzeczalnie dokładne usunięcie nieprzyjemnych zapachów - to naprawdę ogromna zaleta, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy się pozbyć zapachu np. dymu papierosowego.

Bardzo dużym atutem jest także niska cena - koszt całej usługi jest naprawdę niski, dlatego warto się nie męczyć i wybrać dobrą firmę, taką jak np. Auto-Spa Marcińczak Pranie Tapicerki Samochodowej, która wszystkim się zajmie. Dodatkowym czynnikiem, na który dużo osób zwraca uwagę, jest to, że profesjonalnie pranie tapicerki usuwa kurz, ale także wybija większość chorobotwórczych drobnoustrojów i roztoczy.

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, proces prania tapicerki to nie taka prosta sprawa i warto go zlecić fachowej firmie, zajmującej się czyszczeniem tapicerki, dzięki czemu zaoszczędzimy mnóstwo czasu i będziemy mieli pewność, że nasza tapicerka jest wyczyszczona dokładnie i profesjonalnie.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz