Materiał Partnera

Jak często warto robić przegląd samochodu?

Jak często warto robić przegląd samochodu?

Bezpieczna jazda na drodze zależy między innymi od dobrego stanu technicznego auta. Dbanie o dobrą kondycję samochodu zapewnia również komfort jazdy i przedłuża jego żywotność. Tak więc w gestii każdego kierowcy powinny być regularne wizyty w warsztacie samochodowym. Niestety, wielu kierowców ogranicza się jedynie do obowiązkowego badania technicznego. Tymczasem pogłębiona kontrola auta może szybko wyłapać niebezpieczne usterki.

Odwiedź warsztat i sprawdź potrzeby swojego samochodu

Z czasem wszystko się zużywa, zwłaszcza, gdy jest w codziennym użyciu. Ta sama zasada dotyczy samochodu. Aby zadbać o dobrą kondycję pojazdu i bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego, warto wybrać się na przegląd do dobrego warsztatu samochodowego.

Każdy kierowca wie, że w aucie są części, które szybko się zużywają, lecz już mniej kierowców ma wiedzę, jak często je wymieniać. Wiele zależy od przebiegu auta i warunków, w jakich auto jest eksploatowanie. Mechanicy i inni specjaliści mają ogólne zasady wymiany, np. filtra kabinowego - co roku, oleju - co roku lub co 10 000 kilometrów, klocków hamulcowych - co 30 000-50 000 kilometrów. Jednak w wyniku wielu czynników, np. czynników atmosferycznych (dużo opadów, różnice temperatur, błoto itp.), ostrego stylu jazdy, może nastąpić szybsze zużycie poszczególnych elementów i podzespołów. Czasem samochód może wydawać niepokojące dźwięki, które powinny zmusić do wizyty u mechanika, czasem jednak elementy zużywają się stopniowo, skutkując nagłą awarią. Tak więc nawet jeśli nasze badanie techniczne jest jeszcze aktualne, warto raz na rok wybrać się do dobrego warsztatu samochodowego na przegląd.

Badanie techniczne a przegląd samochodu - różnice

Niektórzy używają zamiennie pojęć “badanie techniczne” i “przegląd samochodu”. Choć obydwie czynności mają na celu sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, to oznaczają one zupełnie co innego. Badanie techniczne jest obowiązkowe. Bez niego nie zostanie przedłużona ważność dowodu rejestracyjnego. Badanie techniczne można wykonać wyłącznie w okręgowej lub podstawowej stacji kontroli pojazdów. Natomiast przegląd pojazdu, to zalecany przez producenta serwis, podczas którego wymienia się części narażone na szybkie zużycie. Przegląd nie jest obowiązkowy, lecz warto go wykonać dla bezpieczeństwa, a już zwłaszcza wtedy, gdy samochód wydaje nietypowe odgłosy.

Zaufany mechanik z Piaseczna

Poszukujesz rzetelnego mechanika? Sprawdź warsztat samochodowy firmy Lenmik Marcin Michalski z Piaseczna (woj. mazowieckie). Zatrudnieni pracownicy gwarantują wysoki poziom obsługi, wiedzę i doświadczenie. Firma zajmuje się również sprzedażą auto części, w tym części do aut zabytkowych, a także oferuje auto pomoc 24h na terenie całej Polski. Tu możesz liczyć na fachowe doradztwo i atrakcyjne ceny.

Opracowanie:
Piaseczno, Iwaszkiewicza 6
tel. 501 544 107
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz