Materiał Partnera

Jak często powinno się farbować odrosty, aby zawsze wyglądać dobrze i nie zniszczyć włosów?

Jak często powinno się farbować odrosty, aby zawsze wyglądać dobrze i nie zniszczyć włosów?
Z odrostami spotkał się każdy, kto choć raz zdecydował się na trwałą koloryzację włosów. Żeby włosy zawsze wyglądały dobrze, konieczne jest ich farbowanie mniej więcej co dwa miesiące. Wiele kobiet martwi się, że tak częste działanie środków chemicznych zniszczy strukturę włosa. Warto wiedzieć, że prawidłowo przeprowadzone farbowanie odrostów nie powoduje przesuszenia i rozdwajania końcówek!

Rzadziej, wcale nie oznacza zdrowiej!

Odwlekanie wizyty u fryzjera często przynosi więcej szkód niż pożytku. W procesie farbowania odrostów środek jest nakładany na naturalne włosy, a reszta wymaga wyłącznie odświeżenia. Jeśli jednak zbyt długo odkładasz wizytę u fryzjera, konieczne będzie dłuższe przytrzymanie farby na całej długości, a co za tym idzie – silniejsze działanie składników chemicznych. Optymalny czas to około od 4 do 8 tygodni, w zależności od tego, jak szybko rosną Twoje włosy. Zwykle w oczy rzuca się dopiero 1,5 cm odrost, dlatego wcześniej nie ma konieczności odświeżenia koloru.

Farbowanie odrostów wygląda nieco inaczej niż standardowa koloryzacja, dlatego przeprowadzać go powinna tylko doświadczona i odpowiednio przeszkolona osoba. Specjaliści z Zakładu Fryzjerskiego w Łęcznej używają farb intensywnych i jednocześnie delikatnych dla włosów, przez co klientki wychodzą zadowolone nie tylko z uzyskanego koloru, ale również odżywienia.

Metody na ukrycie odrostów

Jeśli nie jesteś w stanie wybrać się do fryzjera w najbliższym czasie, a Twoje odrosty są widoczne, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, na ich ukrycie. Gdy wizyty w salonach fryzjerskich odwlekasz zawsze w nieskończoność, warto zdecydować się na ombre lub sombe, które maskują odrost. Są to specyficzne metody koloryzacji, polegające na stopniowym przechodzeniu jednego koloru włosów w drugi, w taki sposób, aby przejście było wyjątkowo płynne i niemal niewidoczne. Na rynku są dostępne również różnego rodzaju spreje i kredy do koloryzacji jednodniowej, dzięki którym ukryjesz odrost przed nagłym, ważnym wyjściem.

Ważna jest też odpowiednia pielęgnacja włosów, gdyż nie tylko odrosty wyglądają źle, ale również wypłukany i wypłowiały kolor. Przede wszystkim wszystkie preparaty myjące oraz pielęgnacyjne muszą być dostosowane do włosów farbowanych. Silne szampony przeciwłupieżowe wypłukują kolor i już po dwóch tygodniach można pożegnać się z lśniącymi włosami, nawet jeśli fryzjer użyje najtrwalszych farb. O najlepsze produkty pielęgnacyjne warto spytać fryzjera, gdyż będzie on w stanie dopasować je do marki farby oraz jej koloru.
Oceń artykuł (3)
2.3
Komentarze
Dodaj komentarz